Pasażer na gapę. Jego plan się nie powiódł

2018.09.26 13:05
Przekroczył nielegalnie granicę Polski, jednak nie uszło mu to na sucho. Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Kuźnicy zatrzymali nielegalnego migranta z Afganistanu.
Pasażer na gapę. Jego plan się nie powiódł
Fot: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Pod koniec ubiegłego tygodnia (21.09) funkcjonariusze ze Straży Granicznej w Kuźnicy zatrzymali nielegalnego migranta z Afganistanu. Mężczyzna przyjechał do Polski ukrywając się w naczepie serbskiego tira.

- Informację o tym, iż w naczepie ciężarówki prawdopodobnie ukrywa się osoba nielegalnie przebywająca w naszym kraju Straż Graniczna otrzymała od funkcjonariuszy policji z Sokółki. Policjanci natomiast zostali powiadomieni przez kierowcę tira, który na parkingu w Korycinie usłyszał niepokojące odgłosy dochodzące z naczepy jego samochodu - podaje Podlaski Oddział Straży Granicznej.

Obywatel Serbii przewoził ciężarówką ładunek folii przemysłowej z Serbii do Szwecji. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zauważyli nieprawidłowości w zabezpieczeniach celnych - w związku z czym powiadomiono również służbę celno-skarbową.

Po zdjęciu plomb celnych i otwarciu naczepy, mundurowi w jej wnętrzu zauważyli osobę o ciemnej karnacji. Jak się okazało, był to mężczyzna podający się za obywatela Afganistanu.

Cudzoziemiec nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów uprawniających go do wjazdu i pobytu w Polsce. 19-latek został zatrzymany za nielegalne przekroczenie granicy. Decyzją Sądu Rejonowego w Sokółce, obywatel Afganistanu został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców w Białymstoku.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

907 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39