Pasjonuje cię fotografia i Podlasie? To konkurs dla Ciebie

2023.07.17 07:30
Został ogłoszony konkurs fotograficzny "Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa". Ma na celu zgromadzenie i popularyzację najciekawszych fotografii promujących nasze województwo.
Pasjonuje cię fotografia i Podlasie? To konkurs dla Ciebie
Fot: Adam Wyskocki
I. nagroda 18. Konkursu fotograficznego "Podlasie w obiektywie im. W.Wołkowa"

Konkurs fotograficzny "Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa" już po raz 19. organizowany jest przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Jego głównym tematem jest Podlasie, uwzględniając jego architekturę, przyrodę, ludzi - dokładnie całą mozaikę kulturową.

Konkurs ze względu na swoją tematykę jest otwarty i daje możliwość dowolnej interpretacji przez fotografujących. Zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy mogą wziąć w nim udział, a zgłoszenia są akceptowane zarówno od osób z całej Polski. Jury, które będzie oceniało prace, składa się z doświadczonych fotografów i artystów z województwa podlaskiego.

Celami konkursu jest nie tylko promocja Podlasia i ukazanie jego różnorodności, ale także pobudzanie do aktywności twórczej zarówno młodzieży, jak i osób starszych. W ramach konkursu, organizatorzy zamierzają także gromadzić i archiwizować fotografie związane z naszym regionem.

Termin zgłoszenia prac konkursowych upływa 16 października, a wyniki, wręczanie nagród i wystawa pokonkursowa planowane są na grudzień tego roku. Wystawa będzie prezentowana w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce przez około rok. Następnie będzie wystawiana w innych miejscach na Podlasiu: w Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Narewce, Kleszczach i Białowieży, a także w Brześciu i Grodnie na Białorusi.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu swoje 3 prace. Należy je przesłać poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce, a do niego należy dołączyć potrzebne dokumenty. Fotografie, płytę CD oraz kartę zgłoszenia, trzeba dostarczyć osobiście lub przesłać na adres Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

Więcej informacji: 19. konkurs fotograficzny "Podlasie w obiektywie im. W.Wołkowa"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

776 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39