Patryk Klimala na celowniku znanego klubu? Jagiellonia może zarobić 4 miliony euro

2020.01.08 12:05
Szkocki dziennik "Daily Record" poinformował, że Patryk Klimala znalazł się w kręgu zainteresowań Celticu Glasgow. Młody snajper Dumy Podlasia nie jest jednak opcją transferową nr 1.
Patryk Klimala na celowniku znanego klubu? Jagiellonia może zarobić 4 miliony euro
Fot: Grzegorz Chuczun

Temat odejścia Patryka Klimali z Jagiellonii przewija się już od dobrych kilku tygodni, ale na razie napastnik Dumy Podlasia nie znalazł nowego pracodawcy i przygotowania do dalszej części sezonu rozpocznie w Białymstoku.

Mówiło się, że reprezentant polskiej młodzieżówki może obrać kurs niemiecki lub włoski, ale okazuje się, że realna jest także opcja szkocka. Jak poinformował bowiem "Daily Record", ściągnięcie Klimali rozważa Celtic.

Spekuluje się, że ekipa z Glasgow byłaby w stanie zapłacić za Jagiellończyka 4 miliony euro, a więc równowartość klauzuli, jaka widnieje w kontrakcie piłkarza. Trzeba jednak zaznaczyć, że 21-latek jest dla Szkotów jedynie planem B (a według niektórych źródeł nawet C). Główny cel transferowy klubu, w którym niegdyś grali Maciej Żurawski oraz Artur Boruc, to Andraz Sporar ze Slovana Bratysława. Wspomniany Słoweniec ma na swym koncie 19 gier w dorosłej drużynie narodowej (2 gole) oraz 95 występów w rodzimej ekstraklasie (46 goli i 18 asyst). Liczby Klimali są zdecydowanie słabsze, bo mowa tu o 42 meczach na szczeblu PKO Ekstraklasy i jedynie 8 bramkach oraz 4 asystach.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1098 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39