Październik miesiącem odremontowanych dróg

2020.10.06 09:17
Październik w gminie Michałowo to miesiąc odbioru i oddawania do użytku kolejnych dróg. Większość inwestycji drogowych, współfinansowanych z FDS (Fundusz Dróg Samorządowych) kończy się w czwartym kwartale. W gminie Michałowo odebrano właśnie jedną z takich dróg, a w niedługim czasie nastąpi odbiór kolejnej.
Październik miesiącem odremontowanych dróg
Fot: materiały prasowe
Droga w Sokolu

Październik miesiącem odremontowanych dróg

Chociaż wcześniej trudno było znaleźć miesiąc bez oddania odcinka drogi, w październiku więcej inwestycji zostało ukończonych. Chodzi o drogi gminne i odcinki dróg powiatowych, inwestycje realizowane dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych i drogi dojazdowe do gospodarstw, współfinansowane z budżetu gminy.

3 października została oddana do użytku wyremontowana droga w Tylwicy Majątek. Jest to kolejna inwestycja w Gminie Michałowo zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. Całkowity koszt tej inwestycji wynosi 1 065 387,07zł, dofinansowanie - 532 693,54 zł. Jest to już piąta droga realizowana w tym roku w ramach FDS.

Niedługo zostanie oddana do użytku droga w miejscowości Sokole (przebudowa z rozbudową drogi powiatowej Nr 1444B). W połowie września został położony asfalt. Inwestycja jest współfinansowana przez Gminę Michałowo, Powiat Białostocki i Fundusz Dróg Samorządowych. Całkowity koszt inwestycji to 1,5 mln zł. Gmina Michałowo ponosi ok. 25 proc. tej kwoty.

Inne inwestycje oddane do użytku

W sierpniu oddano do użytku wyremontowaną drogę Bieńdziuga – Supruny – Koleśno. Całkowity jej koszt to 989 289 złotych, z czego dofinansowanie z FDS wyniosło 488 289 złotych, a w lipcu przebudowaną drogę gminną na terenie wsi Kobylanka (2,3 km) – koszt 1,3 mln zł; dofinansowanie 498,780 zł.

W trakcie realizacji jest remont drogi powiatowej na odcinku Kuchmy – granica gminy Michałowo - koszt 1,3 mln zł; dofinansowanie 643 896 zł.

Gmina Michałowo złożyła również wniosek o dofinansowanie remontu dwóch kolejnych dróg – we wsi Szymki oraz we wsi Lewsze. Dodatkowo Powiat Białostocki wspólnie z gminą przygotowuje dokumentację na dwie drogi – Hieronimowo - Potoka i przejście przez Topolany.

Na początku października burmistrz Michałowa Marek Nazarko wystąpił do Nadleśniczego Nadleśnictwa Żednia z prośbą o przekazanie gminie dwukilometrowego odcinka drogi Krugły Lasek - Maciejkowa Góra. Pozwoli na przeprowadzenie remont całej drogi Krugły Lasek - Maciejkowa Góra.

Samorząd w ramach uchwały Rady Miejskiej o dofinansowaniu remontu dróg dojazdowych do posesji i do terenów rolnych realizuje 15 wniosków mieszkańców o dofinansowanie. Podczas majowej sesji radni podjęli uchwałę w tej sprawie i zabezpieczyli w budżecie kwotę 500 tys. zł na ten rok.

W poniedziałek, 5 października burmistrz Marek Nazarko i przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Ancipiuk dokonali odbioru pierwszych dróg zrealizowanych w ramach gminnego programu budowy dróg do gospodarstw - na terenie wsi Bachury, Kuchmy i Ciwoniuki. Przez cały październik będą stopniowo odbierane kolejne drogi.

Paulina Górska
paulina.gorska@bialystokonline.pl

987 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39