PB ma dla przyszłych studentów propozycję. Legitymacja studencka może być wielofunkcyjna

2017.06.29 10:18
Elektroniczna Legitymacja Studencka to pomysł Politechniki Białostockiej i Banku Pekao SA na ułatwienie życia studentom - dokument taki to legitymacja, karta płatnicza oraz bilet komunikacji miejskiej w jednym.
PB ma dla przyszłych studentów propozycję. Legitymacja studencka może być wielofunkcyjna
Fot: Politechnika Białostocka
Prof. Lech Dzienis podczas podpisywania umowy z Bankiem Pekao SA

W środę (28.06) Politechnika Białostocka podpisała umowę z Bankiem Pekao SA dotyczącą wydania Elektronicznej Legitymacji Studenckiej z wbudowaną funkcją płatniczą.

Co ciekawe, na pierwszy rzut oka dokument wygląda dokładnie jak "normalna" legitymacja. Funkcje karty płatniczej zostaną aktywowane na życzenie studenta i po podpisaniu przez niego umowy z bankiem. W momencie założenia specjalnie dedykowanego konta legitymacja stanie się kartą, którą można płacić stacjonarnie (zbliżeniowo), a także przez internet. Dodatkowo Elektronicznej Legitymacji Studenckiej będzie można używać jako biletu Białostockiej Komunikacji Miejskiej.

- Cieszę się, że współpraca z Bankiem Pekao SA, która trwa już od wielu lat, ma teraz bardzo konkretne efekty - połączenie w jeden dokument legitymacji studenckiej, karty płatniczej i karty miejskiej to duże udogodnienie dla naszych studentów - mówił rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis.

Pomysł ten został już przez białostocką uczelnię sprawdzony. Pierwsze wielofunkcyjne elektroniczne legitymacje były bowiem w ramach pilotażu wydawane jej studentom w minionym roku akademickim.

- Funkcję płatniczą na swoich legitymacjach uruchomiło wtedy około 400 studentów - informuje Bożena Sawicka, dyrektor oddziału Banku Pekao SA w Białymstoku.

Jak działa Elektroniczna Legitymacja Studencka, jak założyć konto i aktywować funkcje płatnicze na legitymacji studenckiej? Tego dowiedzą się studenci pierwszego roku na początku października. Wtedy to przy dziekanatach pojawią się specjalne stoiska obsługiwane przez pracowników banku.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1372 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39