Pensjonariusze DPS-u będą mogli korzystać z nowego samochodu

2023.05.17 14:44
Dom Pomocy Społecznej w Białymstoku przy ul. Baranowickiej 203 otrzymał nowy samochód do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Koszt pojazdu sięgnął 250 tys. zł.
Pensjonariusze DPS-u będą mogli korzystać z nowego samochodu
Fot: Adam Ludwiczak / UM Białystok

Nowy pojazd będzie wykorzystywany do przewozu mieszkańców DPS-u przy ul. Baranowickiej na wizyty lekarskie i badania diagnostyczne, przy załatwianiu ich spraw w urzędach i sądach, podczas wyjazdów związanych z rehabilitacją społeczną oraz na spotkania z mieszkańcami innych ośrodków. Dotychczas używany samochód był wyeksploatowany, ulegał częstym awariom, co wymagało ponoszenia dużych nakładów na jego naprawę.

– Ten nowy mikrobus poprawi standard transportu osób niepełnosprawnych przebywających w Domu Pomocy Społecznej. Dzięki możliwości przewozu, pensjonariusze będą mogli korzystać różnych dodatkowych form integracji społecznej – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz.

Co ważne, nowy samochód jest wyposażony w windę umożliwiającą wygodny wjazd do auta osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pojazd pomieści 9 osób.

Koszt samochodu to niemal 250 tys. zł. Dom Pomocy Społecznej na jego zakup pozyskał część funduszy (120 tys. zł) z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pozostałą kwotę ok. 130 tys. zł przekazało miasto Białystok.

Podobne auto trafiło do podopiecznych DPS-u przy ul. Świerkowej miesiąc temu. Było nieco droższe, bo kosztowało ponad 268 tys. zł.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1792 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39