Piątek pochmurny, choć pojawią się przejaśnienia

2023.05.19 07:21
Piątek w Białymstoku będzie dość pochmurny i deszczowy, ale pojawią się też przejaśnienia. Termometry wskażą co najwyżej 16°C.
Piątek pochmurny, choć pojawią się przejaśnienia
Fot: Malwina Witkowska

Kolejny dzień w stolicy województwa podlaskiego zapowiada się na chłodny i mokry. Synoptycy prognozują przelotne opady deszczu, którym towarzyszyć będzie spore zachmurzenie. Mimo to nie zabraknie chwil pełnych słońca, które w pełnej okazałości poświeci przez 6 godzin. Wilgotność powietrza wyniesie 89 proc.

W piątek temperatura nieco wzrośnie w porównaniu do czwartku. W ciągu dnia będzie do 16°C, ale odczuwalna będzie znacznie niższa. Nocą termometry wskażą 9°C.

Wiatr południowo-wschodni powieje ze średnią prędkością 22 km/h, w porywach do 45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1027 hPa. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

Wschód słońca nastąpił o godz. 4.23, astronomiczne południe będzie o godz. 12.24, a zachód o godz. 20.25. Długość dnia wyniesie 16 godzin i 2 minuty, a noc potrwa 7 godzin i 58 minut. Księżyc wzeszedł o godz. 4.02, a zajdzie o godz. 20.39. Jest on aktualnie w nowiu, czyli fazie, podczas której jest w koniunkcji ze Słońcem patrząc z Ziemi. W tej pozycji cała strona Księżyca widoczna z Ziemi jest w cieniu, a nasz naturalny satelita nie jest widoczny gołym okiem.

19 maja to 139. dzień roku, do końca 2023 r. pozostało 226 dni. Według kalendarza świąt nietypowych są to: Światowy Dzień Honorowej Dawczyni Mleka Kobiecego, Dzień Mycia Samochodów, Światowy Dzień Nieswoistych Zapaleń Jelit, Dzień Dobrych Uczynków, Ogólnopolski Dzień Bliźniąt, Światowy Dzień Lekarza Rodzinnego, Dzień Dojazdu Rowerem do Prac.

Tego dnia imieniny obchodzą: Iwo, Iwona, Urban oraz Augustyn, Bernarda, Celestyn, Cyriaka, Dunstan, Iwon, Jan, Kryspin, Mikołaj, Pękosław, Pękosława, Piotr, Potencjana, Potencjanna, Pudencjana, Pudencjanna, Teofil.

Przysłowie na dziś: "Kto sieje jęczmień na Urbana, będzie pił piwo z dzbana".

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1245 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39