Pięciu piłkarzy opuszcza suwalskie Wigry

2018.01.09 11:25
W poniedziałek (8.01), po kilkutygodniowej przerwie, do treningów wrócili zawodnicy Wigier Suwałki. Na pierwszych zajęciach w nowym roku zabrakło siedmiu graczy, którzy jeszcze jesienią znajdowali się w kadrze zespołu. Pięciu z nich odchodzi z klubu.
Pięciu piłkarzy opuszcza suwalskie Wigry
Fot: Fanpage Wigry Suwałki

Pięciu odchodzi, dwóch leczy urazy

Dziesiąta drużyna rundy jesiennej Nice I Ligi wznowiła przygotowania. Suwalczanie swój pierwszy trening w 2018 r. odbyli na płycie ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej nr 10, a na zajęciach pojawiło się 23 piłkarzy. Na inauguracyjnym spotkaniu zabrakło dwóch graczy wypożyczonych z Jagiellonii Białystok. Mowa tu o kontuzjowanym Karolu Mackiewiczu oraz Pawle Olszewskim, który dopiero wraca do pełni sił i w poniedziałek ćwiczył indywidualnie. Pięciu innych piłkarzy nie stawiło się na treningu, ponieważ rozwiązane zostały z nimi kontrakty.

- Po rundzie jesiennej oraz po rozmowach z zawodnikami zdecydowaliśmy się wspólnie rozwiązać umowy. Odszedł od nas Łukasz Budziłek, który podpisał kontrakt z Pogonią Szczecin. Cieszę się, że jest to kolejny piłkarz, który trafił z Wigier o ligę wyżej i jestem przekonany, że Łukasz sporo w Ekstraklasie jeszcze pokaże. Rozwiązaliśmy także za porozumieniem stron kontrakty z Luką Asatianim, Radkiem Bukackim, Krzyśkiem Wołkowiczem i Przemkiem Wróblem - powiedział Dariusz Mazur, prezes suwalskiego klubu.

Luka Asatiani wraca zatem do Jagiellonii, z której był wypożyczony. Jego losy w suwalskim zespole potoczyłyby się być może inaczej, gdyby nie przepisy obowiązujące w Nice I Lidze, które mówią, że na boisku występować może tylko jeden gracz spoza Unii Europejskiej. Jesienią kapitalnie w barwach Wigier spisywał się Ukrainiec Serhii Pylypchuk, dlatego też w kadrze na wiosenną część sezonu dla młodego Gruzina zabrakło już miejsca.

Dwie nowe twarze

Suwalski klub nie tylko pozbywa się piłkarzy, ale także rozgląda się za wzmocnieniami. Dobre relacje na linii Jagiellonia-Wigry sprawiły, że na północ województwa podlaskiego wybrał się kolejny z graczy wicemistrzów Polski.

- Jeżeli chodzi o nowych zawodników, to przyszedł do nas Damian Węglarz. Ten bramkarz ma na swoim koncie występy w Ekstraklasie. Chcemy, żeby rywalizował z Hirkiem Zochem. Trzecim bramkarzem będzie nasz wychowanek, Krzysiek Sztukowski - kontynuował wyliczenia na temat aktualnego stanu kadry Dariusz Mazur.

Kolejną nową twarzą w biało-niebieskiej rodzinie zostanie już niebawem Bartosz Olszewski, a więc zawodnik grający obecnie w Legii II Warszawa. 19-latek to wychowanek Wigier, który w ostatnim czasie mocno się rozwinął. Grający na pozycji lewego obrońcy piłkarz zdobył niedawno mistrzostwo Polski juniorów, a także zadebiutował w młodzieżowej reprezentacji. Teraz prawdopodobnie będzie miał szansę spróbować swoich sił na zapleczu Lotto Ekstraklasy.

Rundę wiosenną Wigry rozpoczną 3 lub 4 marca wyjazdowym meczem z Górnikiem Łęczna.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1719 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39