Piękno ukryte w każdej kobiecie

2015.02.21 00:00
Niemalże każda kobieta stara się wyglądać pięknie i młodo. Czasem jednak specyfiki dostępne w drogeriach czy aptekach nie są w stanie "zatrzymać czasu".
Piękno ukryte w każdej kobiecie
Fot: ESTIMED

Procesy starzenia może spowolnić medycyna estetyczna, a dokładniej – regeneracyjna. Dzięki niej każda osoba może korygować niedoskonałości swojej urody.
– Medycyna estetyczna wpisuje się w potrzebę pięknego i zdrowego wyglądu.
Pozwala nie tylko pięknie wyglądać, ale także czuć się dobrze ze sobą – mówi doktor Ewa Gułaj z gabinetu medycyny estetycznej ESTIMED.

Czy medycyna estetyczna jest bezpieczna?

Wiele osób myli medycynę estetyczną ze zwykłymi zabiegami kosmetycznymi. Jest to duży błąd, bowiem nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego. Medycyna estetyczna musi mieć udowodnioną skuteczność i bezpieczeństwo, które jest potwierdzone licznymi badaniami.
– Ważne, żeby zabiegi medycy estetycznej wykonywał lekarz - znajomość procesów patofizjologicznych, zachodzących w ludzkim organizmie, gwarantuje powodzenie zabiegu i zdecydowanie zmniejsza ryzyko powikłań pozabiegowych - mówi właścicielka ESTIMED.

Okres zimowy jest idealnym czasem na poddawanie się różnym zabiegom regeneracyjnym np. peelingom, mezoterapii czy karboksyterapii. Dzięki nim możemy przygotować naszą skórę do wiosny – by nasza cera wyglądała zdrowo i promiennie. Dodatkowo możemy także zrewitalizować skórę i poprawić wygląd sylwetki - pozbyć się szpecącego cellulitu i niechcianej tkanki tłuszczowej.

Ważny jest odpowiedni gabinet medycyny estetycznej

Decydując się na zabiegi medycyny estetycznej, ważne, byśmy trafili do gabinetu, gdzie pracuje wykwalifikowana kadra, która nie tylko przeprowadzi zabiegi w profesjonalny i prawidłowy sposób, ale będzie też potrafiła doradzić nam, czego potrzebuje nasze ciało. Warto także zwrócić uwagę na sprzęt, który jest dostępny w danym gabinecie.
– Jako pierwszy i dotychczas jedyny gabinet medycyny estetycznej w Białymstoku posiadamy urządzenie medyczne przeznaczone do wykonywania zabiegów karboksyterapii.Fenix carboxytherapy posiada certyfikat Unii Europejskiej i akceptację amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA). Karboksyterapia przywraca jędrność skórze i obecnie jest uznana za najlepszą terapię redukującą tzw. "cellulit" - zachęca dr Ewa Gułaj.

Karboksyterapia jest to wstrzykiwanie za pomocą specjalnego pistoletu ściśle określonych dawek dwutlenku węgla. W miejscu poddawanym terapii poprawia się krążenie, a do skóry dociera więcej tlenu i substancji odżywczych. Zostaje pobudzona produkcja kolagenu i elastyny. Podanie dwutlenku węgla w tkankę tłuszczową powoduje uszkadzanie komórek tłuszczowych.
– Zabieg nie wymaga znieczulenia i jest niemal bezbolesny, nie wyłącza z codziennej aktywności, do której można powrócić bezpośrednio po wizycie w gabinecie – mówi dr Ewa.

Gabinet ESTIMED proponuje zróżnicowane i nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej.Wykwalifikowani pracownicy, mający duże doświadczenie, chętnie pomagają i doradzają pacjentom w wyborze najodpowiedniejszych dla nich zabiegów.

– Śledzimy nowości i staramy się jak najszybciej umożliwić korzystanie z nich mieszkańcom Białegostoku, jak to ma miejsce w przypadku karboksyterapii, mezoterapii osoczem bogato płytkowym, rewolucyjnego peelingu chemicznego PRX czy wypełniacza nowej generacji na bazie karboksymetylocelulozy – Erelle – informuje właścicielka ESTIMED.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Justyna Kozicka
justyna.k@bialystokonline.pl

1730 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39