Pielgrzymi wyruszą z Białegostoku do Juchnowca

2023.06.29 08:23
Przed nami 27. piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu. Pątnicy wyruszą po modlitwie w Archikatedrze Białostockiej.
Pielgrzymi wyruszą z Białegostoku do Juchnowca
Fot: Archibial.pl / ks. Konrad Węcławski

W najbliższą sobotę (1.07) odbędzie się 27. Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu. Coroczne wydarzenie przyciąga tłumy wiernych z różnych miejscowości. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 8.00 modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w katedrze białostockiej.

W ubiegłym roku 300 osób wyruszyło z Białegostoku w 26. Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Królowej Rodzin w Juchnowcu. W tegorocznej edycji oczekuje się jeszcze większego uczestnictwa. Pielgrzymi z Białegostoku nie będą podróżować samotnie, ponieważ dołączają do nich mieszkańcy miejscowości znajdujących się na trasie przemarszu. Wśród nich są mieszkańcy Brończan, Janowicz, Bieli, Rumejków, Lubejek, Hermanówki, Kudrycz, Ogrodniczek i Księżyna.

Zwieńczeniem całej pielgrzymki będzie uroczysta msza święta, która odbędzie się w sanktuarium w Juchnowcu. To szczególny moment, w którym wszyscy zgromadzeni wierni będą mogli oddać cześć Matce Bożej Królowej Rodzin oraz podziękować za opiekę i wsparcie.

Organizatorzy zapraszają do udziału w pielgrzymce wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny. To doskonała okazja, aby razem z bliskimi przeżyć wyjątkowe chwile modlitwy, refleksji i spotkania z innymi wierzącymi. Każdy, kto ma pragnienie wzmocnienia swojej wiary i przeżycia duchowego, będzie mile widziany.

Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu to nie tylko okazja do oddania hołdu Maryi, ale także moment, który pozwala zbliżyć się do Boga i zjednoczyć się z innymi pielgrzymami w duchowej podróży. To wydarzenie, które buduje więzi społeczne i daje możliwość doświadczenia głębszej więzi z wiarą i Kościołem. Niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej, każdy może wziąć udział w pielgrzymce i podzielić się radością i nadzieją, jaką niesie ze sobą ta duchowa wędrówka.

W związku z coroczną pielgrzymką wyruszającą Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu Kościelnym w dniu 1 lipca, powstanie dodatkowy kurs na linii nr 104 z przystanku nr inw. 908 Juchnowiec Kościelny w kierunku Białegostoku, w wariancie do ul. Pałacowej. Przewidywana godzina odjazdu autobusu to 13:45.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1011 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39