Pielgrzymka do Świętej Wody. Pątniczki wyruszą spod archikatedry

2023.05.19 10:02
W sobotę (20.05) odbędzie się Piesza Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie w Wasilkowie.
Pielgrzymka do Świętej Wody. Pątniczki wyruszą spod archikatedry
Fot: archibial.pl

Niebawem wyruszy tegoroczna Piesza Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 20 maja, w sobotę poprzedzającą Dzień Matki. Wyjście pielgrzymki nastąpi o godz. 14.00 z białostockiej archikatedry, ale możliwe jest również pielgrzymowanie indywidualne i dołączenie do grupy przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie.

Pielgrzymowanie to dla wielu kobiet bardzo ważne wydarzenie w ich życiu. Dlatego każda z nich pielgrzymuje z różnymi intencjami. Część idzie, by dziękować za zdrowie, inne wypraszają błogosławieństwo boże dla swoich rodzin, a niektóre proszą o łaskę wiary dla swoich najbliższych.

Po dojściu do Świętej Wody pątniczki zaczną modlić się przed wizerunkiem Matki Bożej Bolesnej, ofiarowując Bogu swoje intencje przez jej wstawiennictwo. Ta pobożna praktyka ma już swoją długą historię, a sama pielgrzymka powstała z inicjatywy abp. Stanisława Szymeckiego. Pierwsza pielgrzymka odbyła się w maju 2000 r. z racji jubileuszu dekanatu Białystok-Śródmieście. Podczas kolejnych pielgrzymek w 2003 r. przy Sanktuarium Matki Bożej poświęcono Kapliczki Siedmiu Boleści, a rok później, przy V Boleści, postawiono Krzyż Matki i Dziecka.

Pielgrzymka zakończy się o godz. 18.00 mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. To będzie dla wszystkich pielgrzymek bardzo uroczysty moment, podczas którego będą mogły oddać hołd Matce Bożej i podziękować jej za wstawiennictwo i opiekę.

W związku z organizowaną Archidiecezjalną Pielgrzymką Kobiet z Białegostoku do Świętej Wody, w godz. od 14.00 do 15.30 wystąpią ograniczenia w ruchu drogowym na czas przemarszu na następującej trasie: ul. Sienkiewicza, wyjście sprzed Katedry Białostockiej, ul. Wasilkowska, ul. Wysockiego, do granic miasta Białegostoku. Białostocka Komunikacja Miejska przekazała, że w związku z planowaną pielgrzymką do Świętej Wody wszystkie kursy linii nr 100 w godzinach od 14.00 do godz. 21.00 zostają wydłużone do przystanku "Święta Woda" (nr inw. 779).

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1260 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39