Pierwsza w nowym roku sesja rady miejskiej

2012.01.16 00:00
W poniedziałek (16.01) białostoccy radni spotkają się na pierwszej w 2012 roku sesji. W porządku obrad jest głosowanie nad ośmioma uchwałami.
Pierwsza w nowym roku sesja rady miejskiej
Fot: ESD

Najbardziej sporna uchwała, nad którą będą musieli zagłosować radni dotyczy planu zagospodarowania przestrzennego części osiedli Jaroszówka i Wygoda. W myśl dokumentu przy powstających tam budynkach jednorodzinnych nie będą mogły być budowane szamba, a w najbliższym czasie nie zostanie tam wykonana kanalizacja. Dlatego plan zagospodarowania przestrzennego głośno oprotestowują tamtejsi mieszkańcy. Ich przedstawiciele wyrażali swoje niezadowolenie między innymi w czasie obrad komisji zagospodarowania przestrzennego. Pracujący w niej radni pozytywnie zaopiniowali przyjęcie planu, ale zastrzeżeniem, by wprowadzić do niego zapis o możliwości budowania zbiorników na nieczystości. Ostateczna decyzja będzie jednak podjęta na dzisiejszej sesji.

Plan dla Jaroszówki i Wygody to nie jedyny dokument planistyczny, który zajmie radnych. Zagłosują również nad przyjęciem takiej uchwały dla okolic ulicy Ciołkowskiego.

W porządku obrad są jeszcze między innymi decyzje dotyczące: nadania nazwy dla ulicy na osiedlu Zawady, zmiany statutu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz zmiany zasad działania Zespołu Interdyscyplinarnego w Mieście Białystok.

Początek sesji o godz. 10.00 w sali konferencyjnej urzędu wojewódzkiego.

E.S.

1819 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39