Pierwsze takie połączenie muzyczne. Dragonflies Project wystąpią w Białymstoku [KONKURS]

2023.11.06 06:59
Już niebawem na scenie Zmiany Klimatu wystąpi Dragonflies Bernard Maseli Project. To muzyczne trio, które skupia się na połączeniu jazzu, funku i rocka, tworząc energetyczną i taneczną muzykę. W skład zespołu wchodzą: wibrafonista elektryczny Bernard Maseli, Klaudia Wachtarczyk i Justyna Mikrut.
Pierwsze takie połączenie muzyczne. Dragonflies Project wystąpią w Białymstoku [KONKURS]
Fot: Bernard Maseli/Facebook

Koncert Dragonflies Bernard Maseli Project odbędzie się w niedzielę (12 października) w Zmianie Klimatu.

Dragonflies Project, czyli...

Bernard Maseli to wibrafonista, kompozytor, aranżer, producent i profesor zwyczajny na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, jest postacią niezwykle cenioną w świecie jazzu. Jego kariera rozpoczęła się już w 1985 roku i już od tamtej pory zdobywał liczne nagrody oraz uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Współpracował z wieloma wybitnymi artystami, takimi jak m.in. Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Mino Cinelu i Bill Bruford. Jego wkład w polską scenę jazzową jest ogromny, zarówno jako wykonawcy, jak i producenta muzycznego. Warto zaznaczyć, że Bernard Maseli próbuje przełożyć na język wibrafonu charakterystyczny kolor i "groove" bluesa-funky-jazzu oraz rocka. To pierwsze tego typu połączenie w historii muzycznej naszego kraju.

Klaudia Wachtarczyk to gitarzystka basowa, absolwentka ZPSM w Bielsku-Białej. Aktualnie studiuje na wydziale "Jazz i Muzyka Rozrywkowa" na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Mimo młodego wieku, ma na swoim koncie wiele koncertów, nagranych płyt i osiągnięć w konkursach muzycznych. Jej wszechstronność i talent sprawiają, że jest obiecującą postacią w polskiej scenie muzycznej.

Justyna Mikrut to natomiast perkusistka, również studiująca na wydziale "Jazzu i Muzyki Rozrywkowej" w Akademii Muzycznej w Katowicach. Jej muzyczna edukacja rozpoczęła się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Grzegorza Fitelberga w Chorzowie. Justyna jest znana z udziału w licznych projektach muzycznych i koncertów na różnych festiwalach oraz scenach koncertowych w Polsce. Jej wszechstronność muzyczna pozwala jej doskonale odnajdywać się w różnych stylistykach muzycznych.

Organizujemy konkurs, w którym można wygrać bilety na wydarzenie. Można wziąć w nim udział TUTAJ.

Więcej informacji: Koncert DRAGONFLIES Bernard Maseli Project. Jazz & Fusion

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1753 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39