Pierwszy kontrakt przedłużony. W planach walka o medal

2022.02.09 11:55
Rozgrywki Lotto Superligi tenisa stołowego w batalii 2021/2022 nie weszły jeszcze w kluczową fazę, a tymczasem władze Dojlid myślą już o kolejnym sezonie. Świadczy o tym fakt, że nową umowę podpisał Patryk Zatówka.
Pierwszy kontrakt przedłużony. W planach walka o medal
Fot: Dojlidy Białystok

Mimo iż do zakończenia trwającego sezonu jeszcze daleka droga, to zespół z Białegostoku już przygotowuje kadrę z myślą o przyszłych rozgrywkach. Umowę z Dojlidami przedłużył właśnie Patryk Zatówka, a być może niebawem zrobi to też Aleksander Khanin.

- Podpisaliśmy umowę z Patrykiem Zatówką. Teraz czekamy na ruch Aleksandra Khanina. Jesteśmy bliscy porozumienia, ale "Sasza" ma oferty z Bundesligi, a także Dekorglassu Działdowo. Nie wiem jeszcze, jak to się wszystko potoczy, ale jestem dobrej myśli - mówi Piotr Anchim, menedżer Dojlid.

Przedłużenie kontraktów z obecnymi graczami to jednak tylko część planu. W klubie trwają bowiem również poszukiwania nowych twarzy.

- Mamy na oku kilku zawodników. Nauczeni doświadczeniem i tym, że pandemia nadal się nie kończy i musimy się do stawianych przez nią barier przyzwyczaić, będziemy stawiać na zawodników z Polski i Europy. Nie wiem jeszcze, jak do końca będzie wyglądał nasz budżet. Jest dużo zmian, rosną koszty funkcjonowania firm, które nas wspierają, ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i zbudujemy skład, który pozwoli nam zdobyć medal. Aktualnie też jesteśmy na dobrej drodze. W play-offach zagramy bez żadnej presji. Tak się gra najlepiej - informuje Anchim.

Dojlidy rozważały w ostatnim czasie zatrudnienie Roberta Florasa, ale utytułowany zawodnik nie zdecydował się na grę w Białymstoku.

- Miał oferty od większości klubów z naszej ligi. Nie ukrywam, że również się z nim kontaktowałem. Ostatecznie Robert zmienił Polonię Bytom na beniaminka z Suchedniowa - kończy swą wypowiedź menedżer Dojlid.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1645 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39