Pierwszy taki egzamin od 11 lat. Białostocki ośrodek doceniony

2021.07.12 14:48
Aż 11 lat WORD Białystok czekał na możliwość zorganizowania egzaminów weryfikacyjnych kandydatów na egzaminatorów i egzaminatorów. Odbędą się one w ostatni weekend sierpnia.
Pierwszy taki egzamin od 11 lat. Białostocki ośrodek doceniony
Fot: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku

Wyróżnienie, które zaoszczędzi dalekich podróży

Przez wiele lat osoby chętne podjęcia pracy egzaminatora, które mieszkały w północno-wschodniej Polsce, musiały przemierzyć wiele kilometrów, aby zdać ministerialny egzamin, bo odpowiednie ośrodki znajdowały się poza obszarem województwa. Tym razem to się jednak zmieni, bowiem po wygraniu konkursu Ministerstwa Infrastruktury jednym z czterech punktów w kraju uprawnionym do prowadzenia tego typu egzaminów stał się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku. Dzięki temu, że resort docenił kompetencje białostockiego WORD-u, kandydaci na egzaminatorów z regionu mogą liczyć na duże ułatwienie przy nabywaniu interesujących ich dokumentów. Egzamin planowany jest pod koniec sierpnia.

Warto dodać, że w Białymstoku kończy się właśnie kurs egzaminatorów, ale ośrodek już zbiera zgłoszenia na kolejny. Ruszy on we wrześniu. Zlokalizowana przy ul. Wiewiórczej placówka w lipcu i w sierpniu umożliwi kandydatom, którzy będą podchodzili tu do egzaminu, skorzystanie z placu manewrowego i pojazdów egzaminacyjnych w celu trenowania zadań. Co ważne, możliwe jest wykorzystanie pojazdów egzaminacyjnych nie tylko na placu, ale również w ruchu miejskim. Białostocki WORD wprowadza tę usługę dla kandydatów na egzaminatorów jako pierwszy w kraju (dotyczy to w szczególności ćwiczenia na pojeździe w ruchu ulicznym).

Oferta stale się powiększa

Ośrodek wznowił ponadto prowadzenie kursów dla kandydatów na instruktorów nauki jazdy, a to bardzo dobra informacja dla Ośrodków Szkolenia Kierowców, które stale poszukują rąk do pracy oraz chętnych do zdobycia nowych uprawnień. Egzaminy kandydatów na instruktorów nauki jazdy już się odbywają, a nabór na kolejny kurs trwa (start we wrześniu). Należy zaznaczyć, że zorganizowany zostanie on w formie hybrydowej. Część zajęć teoretycznych będzie prowadzona on-line, a część stacjonarnie, natomiast zajęcia praktyczne tylko i wyłącznie stacjonarnie.

Niewykluczone, że wkrótce Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku poszerzy swoją ofertę skierowaną do kandydatów na instruktorów. Władze placówki kończą bowiem starania o akredytację na kategorię A.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1249 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39