Pierwszy taki piknik w Podlaskiem. Będą promować 800+

2023.07.20 15:43
Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski przedstawił szczegóły nadchodzącego pikniku rodzinnego. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę (23.07) w Supraślu.
Pierwszy taki piknik w Podlaskiem. Będą promować 800+
Fot: PUW

Pikniki za rządowe pieniądze

W całej Polsce odbywają się pikniki promujące program 800+. Są one organizowane przez Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej we współpracy z Urzędami Wojewódzkimi. Ich celem jest przedstawienie społeczeństwu zmian w programie Rodzina 500+ oraz podwyższenia świadczenia z 500 do 800 zł miesięcznie. Pikniki mają być również świetną okazją dla rodzin do miłego spędzenia czasu oraz zapoznania się z nowymi aspektami tego wsparcia, które wejdą w życie od 1 stycznia przyszłego roku.

- Rodziny na pewno będą mogły bardzo miło spędzić czas - dzieci na zabawie, a rodzice będą mogli zapoznać się ze zmianami w programie świadczeń Rodzina 800+, które wejdą w życie 1 stycznia przyszłego roku - powiedział wojewoda Bohdan Paszkowski.

Program Rodzina 500+ to największa reforma polityki rodzinnej po 1989 roku. To już ponad 230 mld zł dla rodzin w Polsce. Pieniądze te poprawiły sytuację domowych budżetów, każdego miesiąca pomagają pokryć potrzeby 7 milionów dzieci. W województwie podlaskim od 2016 r. wypłacono prawie 6 mld zł, świadczenie otrzymuje ok. 200 tys. dzieci.

- Chcieliśmy, aby finanse nie rzutowały na wychowanie dzieci. Aby młodzi ludzie chętniej decydowali się na zakładanie rodzin i posiadanie dzieci, mając takie wsparcie. Ostatnie lata to spora inflacja związana z wojną na Ukrainie i polityką rosyjską, dlatego zdecydowaliśmy o podniesieniu świadczenia z 500 do 800 zł. Nie mogliśmy tego zrobić z dnia na dzień, bo to znaczne, dodatkowe koszty - zaznaczył wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.

Sejm uchwalił ustawę o zmianach w wysokości świadczenia 7 lipca. Dziecko, które korzystało z programu od początku jego trwania do czerwca 2023 r., łącznie otrzymało od państwa 43 500 zł.

Co w programie?

W trakcie pikniku, dzieci i rodzice będą mieli okazję bawić się i czerpać radość z licznych atrakcji. Duża scena stanowić będzie serce wydarzenia, na której odbędą się pokazy, konkursy oraz występy artystyczne. Piknik zostanie podzielony na trzy strefy: zabawową dla dzieci, specjalnie dostosowaną dla maluchów oraz strefę informacyjną dla rodziców.

Ponadto pojawi się pięć dużych dmuchańców, które na pewno przyciągną dziecięce serca. Dodatkowo, przygotowanych zostanie dziesięć kącików animacyjnych, zapewniających mnóstwo frajdy i ciekawych doświadczeń dla najmłodszych uczestników. Aby uprzyjemnić czas uczestnikom, będą podawane przekąski, takie jak waty cukrowe, popcorn czy orzeźwiające granity.

Współuczestniczyć w wydarzeniach będą również służby mundurowe, które przygotują specjalne atrakcje dla wszystkich zainteresowanych. Ponadto, instytucje takie jak Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) również zaangażują się w pikniki, prezentując swoją działalność i udzielając informacji.

Pierwszy Piknik Rodzinny 800+ w województwie podlaskim rozpocznie się 23 lipca o godz. 12.00 na placu przy Parku Miejskim w Supraślu (ul. Piłsudskiego) i potrwa do godz. 17.00.

- Zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Supraśl, Białegostoku i okolic, a także gości odwiedzających nasz region, do udziału we wspólnej zabawie podczas pierwszego Pikniku Rodzinnego 800+, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę - dodał wojewoda.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1186 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39