Pierwszy w Polsce festiwal zespołów tanecznych 30+

2019.10.02 15:02
OldSchool Na Propsie Dance Festival to spotkanie i przegląd twórczości formacji hip-hopowych z kategorii 30+, prezentujących wysoki poziom umiejętności tanecznych. Impreza odbędzie się w dniach 4-6 października.
Pierwszy w Polsce festiwal zespołów tanecznych 30+
Fot: FaFaRaFa

Zaproszone z całej Polski grupy zaprezentują białostockiej publiczności przygotowane showcasy, czyli 3-4-minutowe kompozycje choreograficzne. W ramach OldSchool Na Propsie Dance Festival pokaże się również białostocka grupa FaFaRaFa (prekursor tańca hip-hop w kategorii 30+), obecnie działająca przy Szkole Tańca 4Konekt, która jest inicjatorem i współorganizatorem festiwalu. W związku z 10-leciem istnienia zespołu jubileuszowy pokaz zespołu będzie częścią przeglądu głównego.

Przeglądowi formacji tanecznych mają towarzyszyć dodatkowe akcje, takie jak: wystawa fotograficzna, warsztaty taneczne oraz performatywne akcje uliczne propagujące taniec jako świetną formę aktywności oraz sposób na rozwijanie pasji artystycznej.

- Szczególnie dzięki akcjom dodatkowym, takim jak warsztaty czy występy uliczne, chcemy zaktywizować mieszkańców Białegostoku w wieku 40, 50 plus w kierunku rozwijania kreatywności, pasji, ruchu. Chcemy namawiać społeczność Białegostoku do aktywnego uczestnictwa w sferze kultury oraz promować kulturę uliczną i taniec jako formę aktywności twórczej dostępnej dla każdego - zaznaczają organizatorzy imprezy.

Główny pokaz - przegląd formacji tanecznych - zaplanowany jest w sobotę (5.10) w sali kina Forum. Inne festiwalowe miejsca to m.in. Otwarta Przestrzeń Artystyczna ARTEA oraz Rynek Kościuszki i Planty.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym imprezy.

Program: OldSchool Na Propsie Dance Festival

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
1300 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39