Pies to nie prezent. Schronisko wstrzymało adopcję szczeniąt

2019.12.16 12:54
Jak co roku, białostockie schronisko przyłącza się do akcji: "Pies to nie prezent" i wstrzymuje adopcję szczeniąt do 10 stycznia 2020 roku.
Pies to nie prezent. Schronisko wstrzymało adopcję szczeniąt
Fot: pixabay.com

Święta, święta, a po świętach...

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Wiele osób rozgląda się już za prezentami. Są też niestety tacy, którzy szukają ich w schroniskach. Gdyby wybrali się po "żywy prezent" mogą się rozczarować, ponieważ Białostockie Schronisko dla Zwierząt wstrzymało adopcję szczeniaków.

Akcja od kilku lat odbywa się pod hasłem "Pies to nie prezent", a adopcja szczeniąt jest wstrzymana do 10 stycznia 2020 roku. Schronisko odmawia oddawania do adopcji psów do 6. miesiąca życia. Skąd taka decyzja? Pracownicy białostockiego schroniska chronią w ten sposób psiaki przed kolejnymi krzywdami wyrządzonymi im przez człowieka. Każdego roku nieprzemyślane świąteczne prezenty trafiają na ulicę. Część z nich ginie pod kołami samochodów. Nielicznym udaje się trafić do schronisk.

Przemyśl, by nie porzucić...

Pracownicy schroniska przekonują, że pies to nie prezent, a decyzja o adopcji jest decyzją na lata i powinna być dokładnie przemyślana.

Schronisko odradza też adopcji dorosłych psów przed świętami. Pracownicy będą zwracali uwagę na to, czy chętni na przygarnięcie zwierzaka dokładnie przemyśleli swoją decyzję. A wszystko w trosce o psiaki, które już dużo w życiu przeszły, nieraz też zostały porzucone. Podejmując pochopną decyzję o adopcji można wyrządzić im wielką krzywdę.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1748 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39