Pijani kierowcy pobili się o to, który ma kierować autem

2022.11.17 13:42
Mężczyźni w wieku 36 i 38 lat pobili się, o to który z nich ma prowadzić pojazd. Młodszy z mężczyzn miał 2,8, a starszy 3,6 promila alkoholu w organizmie. Poza tym, że obaj byli pijani, to każdy z nich spowodował kolizję.
Pijani kierowcy pobili się o to, który ma kierować autem
Fot: KMP Łomża

W środę (16.11) dyżurny łomżyńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o kolizji na ul. Broniewskiego w Łomży, gdzie sprawca miał odjechać z miejsca zdarzenia. Chwilę później wpłynęło kolejne zgłoszenie, tym razem dotyczące awantury pod sklepem na ul. Reymonta. Funkcjonariusze ustalili, że pod lokal podjechało dwóch mężczyzn czerwonym mercedesem.

- Pojazdem miał kierować młodszy z nich. Po zrobieniu zakupów zaczęli się szarpać między sobą, kto ma prowadzić auto. Po chwili starszy z mężczyzn sam odjechał w kierunku ul. Piłsudskiego, a młodszy poszedł do domu - przekazują mundurowi z KMP Łomża.

W tym samym czasie dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie o kolizji, tym razem na wyjeździe z Konarzyc. Ze zgłoszenia wynikało, że mogło chodzić o ten sam czerwony pojazd. Pierwsi na miejsce dojechali kryminalni. Policjanci zobaczyli mercedesa, który wypadł z drogi.

- Poza pojazdem znajdował się kompletnie pijany 38-latek. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Łomża miał 3,6 promila alkoholu w organizmie. Kryminalni mężczyznę przekazali przybyłym na miejsce funkcjonariuszom patrolówki, a sami pojechali po kolegę 38-latka. Mężczyzna dotarł już do domu. Na widok policjantów od razu przyznał się, że to on spowodował kolizję na ul. Broniewskiego. Badanie alkomatem wykazało, że 36-latek miał 2,8 promila alkoholu w organizmie - informują łomżyńscy funkcjonariusze.

W trakcie dalszych czynności mundurowi ustalili też, że 38-latek poszukiwany jest przez łomżyński sąd do odbycia 100 dni zastępczej kary pozbawienia wolności w związku z prowadzeniem pojazdu po pijanemu. Mężczyzna ma również zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2024 roku.

36- i 38-latek trafili do policyjnego aresztu, skąd straszy z nich został przewieziony do zakładu karnego. Policjanci ustalają zakres odpowiedzialności karnej obu mężczyzn.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
766 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39