Pijany 22-latek zabrał kobiecie kluczyki i ukradł samochód

2013.08.27 00:00
Grajewscy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca gm. Zbójna, który ukradł volkswagena. Okazało się, że mężczyzna chwilę wcześniej włamał się do budynku na dworcu autobusowym.
Pijany 22-latek zabrał kobiecie kluczyki i ukradł samochód
Fot: KWP Białystok

W nocy z poniedziałku na wtorek (26-27.08) doszło do kradzieży samochodu. O zniknięciu volkswagena, który był zaparkowany obok znajdującego się tam budynku dyżurnego ruchu PKP, powiadomiła grajewskich policjantów jedna z mieszkanek miasta. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali na jednej ze stacji paliw pijanego 22-letniego mieszkańca gminy Zbójna oraz odzyskali auto. Badanie trzeźwości wykazało u sprawcy 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Okazało się, że mężczyzna, wykorzystując chwilową nieobecność dyżurnej ruchu kolejowego, wszedł do budynku przez okno i zabrał należące do kobiety kluczyki od samochodu, pieniądze oraz telefon. Następnie uruchomił pojazd i odjechał w kierunku centrum miasta. Pokrzywdzona swoje starty oszacowała na ponad 10 tys. zł. Dodatkowo policjanci ustalili, że ten sam 22-latek chwilę wcześniej włamał się do budynku dworca autobusowego, gdzie próbował wyrwać kraty zabezpieczające wejście do pomieszczeń z kasami. W tym przypadku starty to około 3 tys. zł. Młody mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1500 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39