POLECAMY
25-latek, jadąc audi, stracił panowanie nad pojazdem i potrącił idącego poboczem pieszego. W wyniku zdarzenia mężczyzna zginął na miejscu. Okazało się, że kierujący był pijany.
W sobotę (7.12) tuż po północy dyżurny sejneńskiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w miejscowości Żubrówka. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący audi, jadąc w kierunku miejscowości Krasnopol, na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze. Auto potrąciło idącego tamtędy pieszego. W wyniku uderzenia mężczyzna zginął na miejscu. Badanie alkomatem wykazało, że 25-latek siedzący za kierownicą samochodu był pijany. Miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
Aktualności 2026.06.27 15:23
Nauka 2026.06.27 10:00
Sport 2026.06.27 09:00
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Kulinaria 2026.06.26 15:15
Aktualności 2026.06.26 15:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji