Pijany kierowca porzucił pojazd i przesiadł się do auta nietrzeźwego kolegi

2023.07.06 14:24
Pijany 33-latek porzucił swój pojazd, a następnie przesiadł się do samochodu znajomego. Jak się okazało, drugi kierowca również był nietrzeźwy.
Pijany kierowca porzucił pojazd i przesiadł się do auta nietrzeźwego kolegi
Fot: KPP Augustów

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic w centrum miasta porusza się mercedes, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Zgłaszający wspomniał również o incydencie, w którym kierowca najechał na krawężnik, a następnie zatrzymał się po kilku metrach ze względu na utratę powietrza w oponie. Zaskakującym elementem było pojawienie się kierowcy BMW, do którego wsiadł kierowca mercedesa, po czym obaj mężczyźni odjechali w kierunku centrum miasta.

Policjanci podjęli natychmiastowe działania i szybko zlokalizowali pojazd, który został zatrzymany do kontroli. Za kierownicą BMW siedział 30-letni mężczyzna, a na miejscu pasażera znajdował się jego 33-letni znajomy. Badanie alkomatem wykazało, że obaj byli nietrzeźwi. W organizmie 30-latka stwierdzono blisko promil alkoholu, podczas gdy 33-latek miał ponad 1,6 promila alkoholu.

Należy podkreślić, że obaj mężczyźni byli obywatelami Ukrainy. Po zatrzymaniu przedstawiono im zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1512 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39