pikTOgraMY - trwają warsztaty. W niedzielę premiera spektaklu "Mikrokosmos"

2022.06.23 14:51
Trwają warsztaty dla młodzieży w ramach projektu Podlaskiego Instytutu Kultury "pikTOgraMY". W niedzielę (26.06) odbędzie się premiera spektaklu "Mikrokosmos", który będzie efektem końcowym zajęć.
pikTOgraMY - trwają warsztaty. W niedzielę premiera spektaklu "Mikrokosmos"
Fot: Podlaski Instytut Kultury
Warsztaty w Choroszycz

W Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy od poniedziałku (20.06) odbywają się warsztaty dedykowane dzieciom i młodzieży. Jest to niepowtarzalna okazja dla wszystkich, którzy chcą postawić swoje pierwsze kroki na teatralnej scenie.

Młodzież i dzieci mogą poznać tajniki pracy w teatrze dzięki warsztatom teatralnym, konstrukcyjnym i scenograficznym. Uczestnicy zajęć przez pięć dni uczą się sztuki teatru pod okiem profesjonalistów. Wspólnie zrealizują także spektakl "Mikrokosmos". To sztuka oparta na twórczości Josefa i Karela Čapków, inspirowana komedią "Ze života hmyzu" ("Z życia owadów"). Reżyserem jest Karol Smaczny, muzykę przygotowuje Michał Górczyński, choreografię Miłosz Pietruski, a scenografię Małgorzata Tarasewicz-Wosik. W spektaklu razem z młodzieżą zagra aktor Marcin Tomkiel.

- To znakomita szansa dla dzieci i młodzieży na obycie się ze sceną, rozwój kreatywności, zamiłowania do teatru – zapewnia Izabela Dąbrowska, dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Warsztaty potrwają do 26 czerwca. Ich zwieńczeniem będzie spektakl "Mikrokosmos". Jego premiera odbędzie się w niedzielę (26.06), o godz. 15:00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Po premierze spektakl obejrzą mieszkańcy trzech miejscowości: Topilca, Knyszyna i Supraśla.

"pikTOgraMY" to duży projekt, który ma zachęcić dzieci i młodzież zarówno do uczestniczenia w ofercie teatralnej, jak i tworzenia swojej. Zyskał on dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegóły programu.

Portal BiałystokOnline.pl objął działania patronatem medialnym.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

958 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39