Piłkarska III liga. Podlaskie drużyny bez punktów

2022.05.08 16:35
W 30. kolejce III ligi (gr. I) żadnej ekipie z województwa podlaskiego nie udało się zdobyć choćby punktu. Rezerwy Jagiellonii przegrały z Lechią Tomaszów Mazowiecki, natomiast Wissa Szczuczyn poległa z Mamrami Giżycko.
Piłkarska III liga. Podlaskie drużyny bez punktów
Fot: Jagiellonia Białystok

To nie był udany weekend dla piłkarskich zespołów z północno-wschodniej Polski, które występują na szczeblu III ligi. Zawiodła zwłaszcza Wissa. Klub ze Szczuczyna przegrał bowiem z walczącymi o utrzymanie Mamrami Giżycko. Porażka ze wspomnianym zespołem oznacza, że szanse podlaskiego beniaminka na pozostanie w lidze są już tylko iluzoryczne. Rozgrywany w Giżycku mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla gospodarzy. Gola na wagę 3 punktów, już w doliczonym czasie gry, zdobył Michał Świderski.

W niedzielę (8.05) na murawę wyszli również zawodnicy Jagiellonii II Białystok. Żółto-Czerwoni zmierzyli się w Tomaszowie Mazowieckim ze znajdującą się w czubie tabeli Lechią. Spotkanie to nie potoczyło się po myśli Podlasian. Rezerwy Jagi już po kilkudziesięciu sekundach rywalizacji przegrywały 0:1, bo piłkę do własnej siatki skierował Patryk Czerech, a następnie, w 30. minucie, na 2:0 dla gospodarzy podwyższył Kamil Cyran. W dalszej fazie meczu gole już nie padły, co oznacza, że rezerwy Jagiellonii po 30. seriach zmagań nadal mają na swym koncie 37 punktów. Taki dorobek pozwala zajmować miejsce numer 12.

Mamry Giżycko - Wissa Szczuczyn 2:1 (0:0)
Bramki: Adrian Ratajczyk, Michał Świderski - nieznany zawodnik

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Jagiellonia II Białystok 2:0 (2:0)
Bramki: Patryk Czerech 2 sam., Kamil Cyran 30
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Abramowicz - Pankiewicz, Majsterek, Dyszy, Czerech, Wasilewski, Surzyn, Bayer, Wojciechowski, Samborski, Karpiński

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1103 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39