Piłkarska III liga. Starcie Wissy z Jagiellonią II Białystok zakończyło się pogromem

2022.03.13 17:46
Na rozpoczęcie rundy wiosennej w piłkarskiej III lidze (gr. I) Wissa Szczuczyn zagrała na własnym terenie z rezerwami Jagiellonii. Starcie podlaskich drużyn było bardzo jednostronnym widowiskiem. Górą okazali się zawodnicy z Białegostoku.
Piłkarska III liga. Starcie Wissy z Jagiellonią II Białystok zakończyło się pogromem
Fot: Jagiellonia Białystok

Po rundzie jesiennej Wissa zajmuje w III-ligowej tabeli ostatnie miejsce. Beniaminek ze Szczuczyna zgromadził na swym koncie tylko 13 oczek, co sprawia, że wiosenna walka o utrzymanie będzie bardzo trudna.

A forma podlaskiego zespołu ewidentnie wciąż nie jest najwyższa. W niedzielnym (13.03) pojedynku z rezerwami Jagiellonii Wissa była bowiem bezsilna. Podopieczni Adriana Siemieńca wygrali wyjazdowy mecz 4:0, a gole dla białostockiej drużyny strzelali Bartosz Wiktoruk (wykorzystany rzut karny), Michał Samborski, Michał Mościcki oraz doświadczony i ostatnio odstawiony na boczny tor Błażej Augustyn.

Po efektownym zwycięstwie Żółto-Czerwoni awansowali w tabeli na pozycję numer 12. Wissa wciąż jest oczywiście 19.

W następnej kolejce drugi garnitur Jagiellonii podejmie na własnym boisku znajdującą się w czubie stawki Unię Skierniewice, natomiast klub ze Szczuczyna uda się na wyjazdowe starcie z innym dobrze punktującym zespołem - Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Aktualna tabela: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

Wissa Szczuczyn - Jagiellonia II Białystok 0:4 (0:2)
Bramki: Bartosz Wiktoruk 23k, Michał Samborski 29, Błażej Augustyn 56, Michał Mościcki 85

Jagiellonia II Białystok: Abramowicz - Pankiewicz, Majsterek, Augustyn, Skowronek (70' Dyszy), Huczko (62' Głowicki), Wasilewski (82' Protaziuk), Wiktoruk (82' Cichocki), Bernatowicz, Surzyn (70' Mościcki), Samborski

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1287 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39