2019.05.06 10:22
Z grona podlaskich zespołów występujących w III lidze (gr. I) w 25. kolejce punkty zdobyła jedynie Olimpia Zambrów. W sumie nie punkty, a punkt, bo gracze Tomasza Kulhawika zremisowali z Sokołem Aleksandrów Łódzki.
Fot: Olimpia Zambrów

Lider powstrzymany

Starcie pomiędzy Olimpią Zambrów a liderem III ligi, czyli Sokołem Aleksandrów Łódzki, przyniosło wiele emocji. Już w 7. minucie pojedynku prowadzenie Podlasianom zapewnił Michał Steć, co sprawiło, że w kolejnych minutach walczący o awans szczebel wyżej zespół zepchnął gospodarzy do defensywy, szukając wyrównania, a później i bramki dającej zwycięstwo.

Blisko gola gracze Sokoła byli w 26. minucie, kiedy to do futbolówki ustawionej na 11. metrze podszedł Paweł Kaczmarek. Trafienia jednak nie było, bo stojący między słupkami Piotr Czapliński z uderzeniem rywala sobie poradził.

Golkiper zambrowian był zresztą bohaterem całej rywalizacji. Wprawdzie w 35. minucie sposób na bramkarza Olimpii znalazł Artur Gieraga, ale kilka świetnych interwencji Czaplińskiego i tak nie pozwoliło wywieźć liderowi kompletu punktów i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Spotkania na ławce gospodarzy nie dokończył trener podlaskiej ekipy - Tomasz Kulhawik. Wspomniany szkoleniowiec nie zgadzał się bowiem z decyzjami sędziów, za co został odesłany na trybuny.

Minimalne porażki Ruchu i ŁKS-u

25. seria zmagań nieudana była natomiast dla piłkarzy Ruchu Wysokie Mazowieckie i ŁKS-u 1926 Łomża. Pierwsi polegli na wyjeździe 0:1 z Pelikanem Łowicz, zaś Łomżyński Klub Sportowy nie sprostał na własnym terenie Lechii Tomaszów Mazowiecki. W tym starciu również padła tylko 1 bramka. Zdobył ją w 71. minucie rywalizacji Kamil Szymczak.

W następnej kolejce dojdzie do bezpośredniego pojedynku zespołów z Podlasia. Bijący się o utrzymanie Ruch Wysokie Mazowieckie podejmie u siebie Olimpię Zambrów. Zamykający stawkę ŁKS pojedzie natomiast na bój z Ursusem Warszawa.

Aktualna tabela rozgrywek: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

Olimpia Zambrów - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1 (1:1)
Bramki: Michał Steć 7 - Artur Gieraga 35

Pelikan Łowicz - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0 (1:0)
Bramka: Krystian Stolarczyk 10

ŁKS 1926 Łomża - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:1 (0:0)
Bramka: Kamil Szymczak 71