Piłkarz Jagiellonii pojedzie na mistrzostwa Europy

2023.04.30 11:20
W dniach 17 maja - 2 czerwca, na Węgrzech, rozegrane zostaną mistrzostwa Europy do lat 17. Na imprezie tej wystąpi młody Jagiellończyk - Miłosz Piekutowski.
Piłkarz Jagiellonii pojedzie na mistrzostwa Europy
Fot: Jagiellonia Białystok

Już niedługo piłkarska reprezentacja Polski U-17 rozpocznie walkę na EURO. Rywalami Biało-Czerwonych w fazie grupowej będą Irlandia (17 maja), Węgry (20 maja) oraz Walia (23 maja). Polaków na wspomnianym turnieju poprowadzi Marcin Włodarski, który ogłosił już kadrę na zbliżające się wydarzenie. W gronie wybrańców selekcjonera znalazł się jeden zawodnik Dumy Podlasia - bramkarz Miłosz Piekutowski. Golkiper ten w ostatnich dwóch meczach wskoczył między słupki jagiellońskich rezerw (spotkania z Błonianką Błonie i Pogonią Grodzisk Mazowiecki), ale nie udało mu się zachować czystego konta.

- Mieliśmy bardzo pozytywny ból głowy, ponieważ po ostatnim zgrupowaniu konsultacyjnym do grona kandydatów do wyjazdu na EURO dołączyli kolejni zawodnicy, którzy podczas treningów i gier zaprezentowali się z dobrej strony. Wysyłając powołania, kierowaliśmy się formą zawodników oraz rokowaniami co do tego, jak mogą wyglądać w przyszłości, z tego względu, że udział w turnieju ma być dla nich ważnym etapem rozwoju. Niektórzy pewnie uznają, że w kadrze są niespodzianki. Części zawodników nie było z nami na Elite Round, a teraz pojadą na mistrzostwa Europy - powiedział selekcjoner Marcin Włodarski.

Kadra reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy do lat 17:
Axel Holewiński (Pogoń Szczecin), Miłosz Piekutowski (Jagiellonia Białystok), Jakub Stępak (Wisła Kraków), Nico Adamczyk (Borussia Dortmund), Michał Gurgul (Lech Poznań), Piotr Kowalik (Sandecja Nowy Sącz), Jakub Krzyżanowski (Wisła Kraków), Igor Orlikowski (Zagłębie Lubin), Dominik Szala (Górnik Zabrze), Karol Borys (Śląsk Wrocław), Igor Brzyski (Lech Poznań), Szymon Kądziołka (Stal Rzeszów), Krzysztof Kolanko (Górnik Zabrze), Krzysztof Kurowski (Śląsk Wrocław), Filip Rejczyk (Legia Warszawa), Maksymilian Sznaucner (PAOK), Filip Wolski (Lech Poznań), Mike Huras (VfB Stuttgart), Daniel Mikołajewski (Parma Calcio), Mateusz Skoczylas (Zagłębie Lubin), Oskar Tomczyk (Lech Poznań).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1066 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39