Piłkarze Jagiellonii zagrali w reprezentacji Polski. Jeden strzelił nawet gola

2023.11.17 18:33
W Łodzi młodzieżowa reprezentacja Polski pokonała 2:1 Izrael. Pierwszą bramkę dla Biało-Czerwonych zdobył Miłosz Matysik z białostockiej Jagiellonii.

Prowadzona przez Adama Majewskiego Polska U-21 wygrała kolejny mecz będący częścią eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy i z kompletem punktów przewodzi w swojej grupie. Tym razem Biało-Czerwoni okazali się lepsi od Izraela, a główne role w zwycięskim spotkaniu odegrali m.in. Dominik Marczuk oraz Miłosz Matysik. Pierwszy wywalczył rzut karny, który jednak został zmarnowany przez Michała Rakoczego, natomiast Matysik w 59. minucie otworzył wynik rywalizacji, oddając celny strzał prawą nogą z 12 metrów. Następnie na 2:0 podwyższył Szymon Włodarczyk, po czym, już w doliczonym czasie gry, honorowego gola dla gości zdobył Ran Binyamin.

Zawodnicy Dumy Podlasia wybiegli w podstawowym składzie narodowej drużyny. Marczuk przebywał na murawie do 69. minuty, zaś Matysik zagrał mecz od deski do deski.

Następny eliminacyjny pojedynek Biało-Czerwoni stoczą we wtorek (21.11). Tego dnia Polacy zmierzą się z Niemcami.