Piosenka francuska w nowym wydaniu. Pokazy w tym tygodniu

2016.03.15 14:33
"Strzeż się goryla!" - tak zatytułowany jest pokaz piosenki francuskiej w wykonaniu studentów III roku Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.
Piosenka francuska w nowym wydaniu. Pokazy w tym tygodniu
Fot: materiały Akademii Teatralnej

Jak to się dzieje, że piosenki francuskich wykonawców, takich jak Jacques Brel, Edit Piaf czy Georges Brassens, są do dziś uważane za jedne z najwybitniejszych utworów w historii kultury europejskiej? Bo opowiadają o pragnieniach i namiętnościach, które spotykają każdego z nas? Bo klasyczna piosenka francuska to "chanson à texte", co oznacza w skrócie piosenkę, w której słowa odgrywają najważniejszą rolę? Bo ich wykonawcy byli wspaniałymi artystami?

- Wszystko to prawda, ale dla nas największą zaletą tych utworów jest to, że w każdym z nich kryje się wspaniała aktorska rola. Każdy z tych utworów to rozmowa z widzem, która nie potrzebuje wsparcia w postaci kostiumów czy scenografii. Aktorstwo to sztuka polegająca na dialogu z widzem i spotkaniu się z nim twarzą w twarz - zapraszają na wydarzenie występujący w nim studenci.

Opiekę artystyczną sprawuje Piotr Domalewski. Za przygotowanie wokalne odpowiada Marek Kulikowski. Opracowanie muzyczne i akompaniament przygotowali Krzysztof Kulikowski i Marek Kulikowski. Występują: Rafał Derkacz, Rafał Domagała, Anna Domalewska, Agnieszka Grębosz i Dawid Kobiela.

Pokazy "Strzeż się goryla!" 17 i 18 (godz. 20.00) oraz 19 i 20 marca (godz. 19.00) w siedzibie uczelni.

Szczegóły: Strzeż się goryla! - pokaz piosenki francuskiej

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

988 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39