Piosenki świąteczne i energetyczny jazz. To można połączyć

2020.01.24 10:15
Magda Kudyk wystąpi w niedzielę (26.01) w klubie Fama. Będzie to koncert z cyklu Jazz na BOK-u.
Piosenki świąteczne i energetyczny jazz. To można połączyć
Fot: pixabay.com

Uczestnicy koncertu wysłuchają szlagierów amerykańskiej piosenki rozrywkowej oraz polskich utworów świątecznych. Zaśpiewa je Magda Kudyk, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Jedna z najbardziej utalentowanych krakowskich wokalistek poruszająca się w stylistykach: jazz, pop i rock. Zagrają członkowie NOBLE BAND z Krakowa.

Maciej Pierzchała (pianino) to pianista, pedagog, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie oraz absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Nauczyciel fortepianu w dwóch szkołach muzycznych z licznymi sukcesami pedagogicznymi. Akompaniator i aranżer w tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego, muzyk sesyjny w Teatrze J. Słowackiego w Krakowie oraz instruktor muzyczny w Tarnowskim Centrum Kultury. Muzyk sesyjny poruszający się w wielu gatunkach muzycznych. Współpracuje z wieloma znanymi artystami.

Leszek Szczerba (saksofon, klarnet) jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracował z Markiem Grechutą przez 10 lat (zespół Anawa). Od 1994 roku współpracuje z Grzegorzem Turnauem. Uczestnik orkiestr bigbandowych, m.in.: Orkiestry Adama Sztaby czy Tomka Szymusia, z którymi akompaniował m.in. Natalie Cole, Michaelowi Boltonowi, zespołowi Manhattan Transfer, Caro Emerald i innym.

Jakub Grzesło (perkusja) to ceniony muzyk sesyjny, zapraszany do współpracy przez wiele zespołów i klubów muzycznych. Swoją przygodę z perkusją rozpoczął w szkole muzycznej Gallagher School of Drum w USA. Obecnie sam uczy młodych perkusistów, dzieląc się z nimi swoją życiową pasją.

Koncert będzie mieć dwie części - w pierwszej zabrzmią piosenki świąteczne, a w drugiej - energetyczny jazz.

Początek o godz. 18.00. Portal Miejski BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz też: Magda Kudyk - Christmas Songs

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1538 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39