Piotr Rubik wystąpi w Białymstoku. Kiedy koncert?

2023.10.17 12:43
Już niebawem na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpi Piotr Rubik wraz z orkiestrą i chórem OiFP. Zaprezentują oratorium "Tu Es Petrus", którego inspiracją był cytat z Biblii. Utwór został zadedykowany papieżowi Janowi Pawłowi II.
Piotr Rubik wystąpi w Białymstoku. Kiedy koncert?
Fot: Piotr Rubik/Facebook

Piotr Rubik wystąpi w Operze i Filharmonii Podlaskiej w czwartek (19 października) i piątek (20 października).

Piotr Rubik, czyli...

Piotr Rubik to znany na polskiej scenie muzycznej kompozytor, dyrygent, producent muzyczny i autor utworów. Urodził się w Warszawie i od najmłodszych lat kształcił się jako wiolonczelista. Jego pasją była kompozycja, a na swojej artystycznej drodze współpracował z wieloma wybitnymi wykonawcami.

Jego twórczość obejmuje zarówno muzykę filmową, jak i liczne przeboje, takie jak "Niech mówią, że to nie jest miłość". Utwory Piotra Rubika często cechuje podniosły ton, a inspiracją dla wielu z nich były treści religijne. Jednym z jego wyjątkowych dzieł jest oratorium "Tu Es Petrus" z librettem autorstwa Zbigniewa Książka, które zostanie wykonane podczas koncertu w Operze i Filharmonii Podlaskiej. To dzieło, zadedykowane papieżowi Janowi Pawłowi II, podkreśla wiarę w potęgę i trwałość Kościoła oraz zachęca do pogłębienia duchowości. Do jego powstania inspiracją był cytat z Biblii: "Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą".

Koncert odbywa się w ramach 41. Dni Kultury Chrześcijańskiej organizowanych przez Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku pod hasłem "Wiara czy Rozum. Fałszywy Dylemat". Wraz z Piotrem Rubikiem na scenie wystąpi orkiestra i chór Opery i Filharmonii Podlaskiej, w tym soliści: Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Agnieszka Przekupień, Michał Gasz, Grzegorz Wilk, Michał Bogdanowicz oraz Krzysztof Kwiatkowski jako narrator. Artystów Chóru przygotowała Violetta Bielecka.

Więcej informacji: Piotr Rubik w Operze i Filharmonii Podlaskiej

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

886 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39