Piotr Tomaszuk w gronie najlepszych według miesięcznika "Teatr"

2011.10.28 00:00
Miesięcznik Teatr opublikował wyniki corocznej ankiety "Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2010/2011". W gronie wyróżnionych znalazł się Piotr Tomaszuk - twórca, dyrektor, reżyser Teatru Wierszalin.
Piotr Tomaszuk  w gronie najlepszych według miesięcznika "Teatr"
Fot: Bartek Sejwa
Rafął Gąsowski w spektaklu" Traktat o manekinach" w reż. Piotra Tomaszuka

Ankietę wypełniają krytycy teatralni czołowych polskich mediów, wybierając tym samym najlepsze widowiska i kreacje minionego sezonu. W tym roku w rankingu znalazł się Piotr Tomaszuk w kategoriach "Najlepsza reżyseria" oraz "Najlepsza adaptacja teatralna" za spektakl "Traktat o manekinach" według prozy Bruno Schulza. Twórcę Teatru Wierszalin wskazali Jacek Kopciński - redaktor naczelny "Teatru" oraz Jolanta Kowalska - również związana z miesięcznikiem oraz TVP Wrocław.

Warto przypomnieć, że spektakl "Traktat o manekinach" znalazł się w tym roku w ścisłym finale Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a także jest laureatem projektu Teatr Polska, w ramach którego mieszkańcy miejscowości bez stałej sceny teatralnej mają okazję obejrzeć najlepsze spektakle ubiegłego sezonu. W listopadzie i grudniu w ramach projektu spektakl zobaczą mieszkańcy Ciechanowca, Tykocina, Hajnówki, Suwałk, Augustowa oraz Lidzbarka Warmińskiego. Spektakl zostanie pokazany również w Lublinie i Tarnobrzegu, a na deski Teatru w Supraślu wróci na początku stycznia.

Obecnie miłośnicy Wierszalina mogą wybrać się do Supraśla na najnowszą sztukę - "Anatomia psa" na podstawie prozy Bułhakowa. Spektakl będzie grany w dniach 29 i 30 października o godz. 18.

Zobacz także: O psie w każdym z nas. Bułhakow w Wierszalinie

MAG

768 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39