PiS nadal nie ma kandydata na prezydenta Białegostoku? Łukaszewicz dementuje plotki

2024.02.20 09:33
Mamy dwugłos w podlaskich strukturach Prawa i Sprawiedliwości. Słowa posła Jarosława Zielińskiego, który mówił o starcie w wyborach samorządowych swojego kolegi z sejmowych ław, zdementował sam zainteresowany. Sebastian Łukaszewicz zadeklarował, że nie będzie konkurował m.in. z prezydentem Tadeuszem Truskolaskim. PiS nie ma kandydata?
PiS nadal nie ma kandydata na prezydenta Białegostoku? Łukaszewicz dementuje plotki
Fot: Kamil Pietraszko
Poseł Sebastian Łukaszewicz (Zjednoczona Prawica)

Polityczne zamieszanie wywołał podlaski poseł Zjednoczonej Prawicy, Jarosław Zieliński.

Sprzeczne informacje

W poniedziałek (19.2) były wiceminister spraw wewnętrznych na antenie białostockiej rozgłośni powiedział, że Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zatwierdził posła Suwerennej Polski Sebastiana Łukaszewicza na kandydata w wyborach na urząd prezydenta Białegostoku.

Jeszcze tego samego dnia ową informację zdementował w liście wysłanym do Polskiego Radia Białystok sam zainteresowany. Poseł-debiutant i były wicemarszałek województwa podlaskiego napisał m.in:

- W związku z pojawiającymi się plotkami, chciałbym oficjalnie oświadczyć, że nie kandyduję na prezydenta Białegostoku. Nie zamierzam rezygnować z pracy w Sejmie RP po kilku miesiącach, szczególnie teraz, gdy na szali leży walka o kluczowe projekty dla naszego kraju (...) Cieszę się z tego, że doświadczony polityk Zjednoczonej Prawicy Jarosław Zieliński uważa, że PiS wymaga odmłodzenia, ale powaga sytuacji wymaga ode mnie zaangażowania się w pracę na rzecz regionu w parlamencie - podkreślał Sebastian Łukaszewicz.

Kosicki dalej w grze?

Czy w związku z tym marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki jednak wystartuje w boju z Tadeuszem Truskolaskim oraz innymi kandydatami? Tego nie wiadomo, choć coraz głośniej mówi się, że Kosicki będzie jednak starał się o pozostanie w Sejmiku wojewódzkim, a podlaskie struktury PiS rzeczywiście wystawią w wyborach na prezydenta Białegostoku jednego z polityków młodszego pokolenia.

Komitety wyborcze mają czas na rejestrację kandydatów na urząd prezydenta Białegostoku do 14 marca. Na razie jedynym oficjalnym kandydatem jest urzędujący prezydent.

Wybory samorządowe odbędą się 7 i 21 kwietnia.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

1041 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39