PIT-owa loteria. Można wygrać hulajnogi elektryczne i smartfony

2020.02.20 10:33
Nagrody o łącznej wartości 25 000 zł będą czekały na tych, którzy w swojej deklaracji podatkowej PIT za rok 2019 wskażą jako miejsce zamieszkania Miasto Łomża. Loteria ruszy za około miesiąc.
PIT-owa loteria. Można wygrać hulajnogi elektryczne i smartfony
Fot: UM Łomża

Akcja PIT 2020 już ruszyła

Od soboty (15 lutego) można rozliczyć swój roczny podatek PIT - więcej: Od soboty wpłynęło 400 tys., w Podlaskiem ponad 11 tys. - pierwsze dni akcji PIT 2020.

Z nowym pomysłem wyszedł prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który zachęca wszystkich do rozliczania podatku właśnie w Łomży.

- Wiele osób, które mieszkają w Łomży lub tu pracują, bądź których dzieci uczęszczają do szkół i przedszkoli, często wpisuje inny adres zamieszkania w rozliczeniu podatkowym. To powoduje, że część środków, która mogłaby zasilić budżet naszego miasta, trafia gdzieś indziej. Dlatego wychodzimy z myślę atrakcyjną propozycją loterii, która mam nadzieję zmieni w jakimś stopniu podejście do rozliczania PIT-ów – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski.

Łomża proponuje... loterię PIT-ową

PIT-owa loteria w Łomży miałaby ruszyć w drugiej połowie marca. Udział w niej będzie mogła wziąć każda osoba fizyczna – jak również każda osoba prowadząca działalność – która ukończyła 18 lat oraz złożyła dowolną deklarację podatkową PIT za 2019 roku w Urzędzie Skarbowym w Łomży (niezależnie od sposobu jej złożenia), a także która wskaże w deklaracji podatkowej PIT Miasto Łomża jako miejsce zamieszkania.

Następnym krokiem, umożliwiającym przystąpienie do zabawy, jest zarejestrowanie swojego zgłoszenia na dedykowanej witrynie internetowej (zostanie ona uruchomiona w dniu rozpoczęcia loterii), bądź wypełnienie papierowego formularza zgłoszeniowego w łomżyńskim magistracie i wrzucenie go do specjalnie oznaczonej urny.

Wszystkim osobom, które wykonają wyżej opisane kroki, są przewidziane atrakcyjne nagrody o łącznej wartości wynoszącej 25 000 zł. A wśród nich znajdą się między innymi cieszące się ogromną popularnością hulajnogi elektryczne czy smartfony.

Podatek rozliczony w Łomży zasili miejski budżet

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zauważa, że wielu mieszkańców błędnie rozlicza się z podatku dochodowego i tym samym miasto traci środki z tego tytułu. Aby unikać takich sytuacji, należy przy wypełnianiu formularzy PIT, CIT, deklaracji oraz informacji podatkowych wpisywać w rubrykach POWIAT i GMINA "Miasto Łomża". W przypadku wpisania tylko słowa "Łomża" dochód z udziału w podatku dochodowym mieszkańców Miasta Łomża otrzyma Gmina Łomża zamiast Miasta Łomża.

- Ponad 38 procent odprowadzonego podatku do Urzędu Skarbowego trafia do kasy miasta. Zależy nam, aby przy rozliczeniu PIT-u 37 dochować wszelkiej staranności. Łomża jest miastem na prawach powiatu, więc ma zarówno udział w podatku dochodowym jako gmina oraz jako powiat. Są to znaczące dochody, ponieważ w ubiegłym roku do kasy miasta trafiło z tego tytułu ponad 78,5 mln zł – poinformowała skarbnik miasta Elżbieta Parzych.

Rozliczając PIT w Łomży, można przyczynić się do coraz lepszego funkcjonowania miasta. Warto mieć świadomość, że ze środków wpłacanych w postaci podatków są utrzymywane placówki oświatowe, rozwija się infrastruktura drogowa czy są organizowane wydarzenia społeczno-kulturalne. Podatek wpływa na rozwój komunikacji miejskiej, która każdego dnia pozwala dotrzeć do pracy i szkół łomżanom.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1747 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39