PKO Białystok Półmaraton. Jubileuszowa impreza coraz bliżej

2023.04.05 13:55
W dniach 13-14 maja odbędzie się jubileuszowa edycja wydarzenia zatytułowanego PKO Białystok Półmaraton. Z tej okazji organizatorzy przygotowali dla biegaczy szereg atrakcji.
PKO Białystok Półmaraton. Jubileuszowa impreza coraz bliżej
Fot: Maciej Safaryn

To będzie wielkie, sportowe święto

Unikalne medale z wizerunkiem jednej z rzeźb z ogrodów Pałacu Branickich, charakterystyczne piękne koszulki będące niemal dziełami sztuki, malownicze trasy z licznymi zielonymi terenami, a do tego niezapomniana, pełna radości i pozytywnej energii, przyjacielska atmosfera. PKO Białystok Półmaraton zdążył już zyskać grono wiernych fanów i wyrobić sobie doskonałą markę. Jej siła została zresztą potwierdzona, kiedy bieg otrzymał prestiżowe wyróżnienie "Podlaska Marka" w plebiscycie Marszałka Województwa Podlaskiego. Nic w tym dziwnego, wszak imprezy Fundacji Białystok Biega to prawdziwa wizytówka stolicy Podlasia. A co specjalnego szykują organizatorzy przy okazji jubileuszowej 10. edycji PKO Białystok Półmaratonu?

Najważniejsza informacja jest taka, że będzie aż 7 różnych biegów na dystansach od 100 m do 21,0975 km. W sobotę 13 maja tradycyjnie wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć rano udział w Biegu Śniadaniowym. To aktywność głównie o charakterze integracyjnym, polegająca na tym, by w dużej grupie, wśród innych biegaczy, pokonać spokojnym tempem 4 km, rozruszać się i nawiązać ciekawe znajomości. Rejestracja do udziału w Biegu Śniadaniowym nie jest wymagana, każdy jest na nim mile widziany. W Biegu Śniadaniowym nie ma rywalizacji, nikt z nikim się nie ściga. Wszyscy razem ukończą przebieżkę w ogrodach Pałacu Branickich, gdzie na uczestników będzie czekał drobny, śniadaniowy poczęstunek.

Następny punkt w planie imprezy stanowi PKO Bieg Juniora, czyli biegi dla dzieci i młodzieży. W sobotę ponad 1000 młodych osób będzie miało okazję rywalizować na dystansach 100 m, 600 m lub 1 km. Po swoje medale mogą pobiec już nawet 2-latkowie. Warto zwrócić uwagę, że przy okazji PKO Biegu Juniora startuje organizowany przez Fundację Białystok Biega program Super Biegacz, w ramach którego dzieci w poszczególnych imprezach zbierają nalepki, by po uzyskaniu 4 otrzymać medal i tytuł Super Biegacza na koniec sezonu.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Kiedy 13 maja 2023 r. w sobotni wieczór w Białymstoku zacznie zapadać zmrok, będzie to znak, że nadchodzi czas na pierwsze z głównych dań całego weekendu. Punktualnie o godz. 21.00 na trasę wyruszą bowiem zawodniczki i zawodnicy startujący w PKO Nocnym Biegu na 5. Szybka trasa, atest PZLA i świetna pora na ściganie sprawiają, że jest to doskonała okazja do tego, by walczyć o nowe rekordy życiowe. Poprzednie edycje pokazały, że można pobiec naprawdę szybko. 5 km to jednak dystans nie tylko dla ścigaczy, ale także tych, którzy lubią pobiegać rekreacyjnie lub są dopiero na początku swojej sportowej drogi i chcą sprawdzić, jaka atmosfera panuje na takich dużych i świetnie zorganizowanych imprezach.

Zarówno ci, którzy planują wziąć udział w PKO Nocnym Biegu na 5, jak i ci zainteresowani jedynie najdłuższym dystansem, będą z niecierpliwością czekali na niedzielę 14 maja, kiedy wystartuje 10. PKO Białystok Półmaraton. To może być niezwykle kolorowa impreza, m.in. ze względu na piękne, limitowane, oryginalne koszulki z motywami przyrodniczymi, symbolizującymi m.in. bogactwo terenów zielonych Białegostoku, które zawodnicy mogą zamówić przy rejestracji. Co więcej, wszyscy uczestnicy PKO Nocnego Biegu na 5, 10. PKO Białystok Półmaratonu oraz Wirtualnego PKO Białystok Półmaratonu w pakiecie startowym znajdą również kolorowe skarpetki zaprojektowane specjalnie na to wydarzenie.

Oczywiście kolorytu biegowi głównemu nadaje także piękna trasa, ze startem zlokalizowanym w okolicach Pałacu Branickich, czyli mającego swoje korzenie w XVI wieku "Polskiego Wersalu" czy też "Wersalu Północy". Blisko 1/3 trasy prowadzi przez zielone tereny, co pozwoli wszystkim biegaczom oddychać pełną piersią. Będzie ona nie tylko atrakcyjna widokowo, ale również pozwalająca na szybkie bieganie, dzięki czemu ci, którzy przyjeżdżają do Białegostoku po nowe życiówki, otrzymają niepowtarzalną szansę, by się wykazać.

Osoby, które nie są w stanie w dniach 13-14 maja być w stolicy Podlasia, i tak mogą stać się uczestnikami wyjątkowej imprezy w ramach Wirtualnego PKO Białystok Półmaratonu. Na uczestników tej odsłony rywalizacji również czekają atrakcje - m.in. wspomniane skarpetki w pakiecie startowym czy medale po zakończeniu biegu. Biegacze biorący udział w Wirtualnym PKO Białystok Półmaratonie będą mogli zarejestrować swój start aż do 21 maja.

Zapisy do wszystkich biegów odbywają się drogą internetową.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1163 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39