PKP Przewozy Regionalne zmieniło ceny biletów

2010.10.01 00:00
Od października pasażerowie PKP na trasach lokalnych mogą liczyć na więcej tanich połączeń, niestety za dłuższe przejazdy, tzw. InterRegio, będą musieli zapłacić więcej. Z Białegostoku do Warszawy nawet o 4 zł.
PKP Przewozy Regionalne zmieniło ceny biletów
Fot: E. Sadowska

Od października do 171 tras wzrośnie liczba "Połączeń w dobrej cenie" stosowanych na przejazdy pociągami Regio spółki Przewozy Regionalne. Na Podlasiu z 10 zł do 6 zł zostanie obniżona cena biletu z Białegostoku do Moniek. Dzięki temu przejazd koleją będzie tańszy i szybszy od transportu samochodowego (pociąg do Moniek jedzie 44 minuty, a autobus godzinę). To 7. odcinek w naszym województwie, gdzie stosowana jest ta oferta. Tańsze bilety na przejazdy jednorazowe obowiązują już z Białegostoku do: Czarnej Białostockiej, Sokółki, Kuźnicy Białostockiej, Bielska Podlaskiego Czeremchy i z Bielska Podlaskiego do Czeremchy. Od niższych cen przysługują dodatkowo ulgi ustawowe (np. 37-procentowa dla uczniów i studentów).

Również w październiku wzrośnie cena przejazdów InterRegio. Na trasie Białystok - Warszawa Centralna zamiast 29 zł zapłacimy 33 zł. Jak zapewniają Przewozy Regionalne, przejazd ich dalekobieżnymi pociągami i tak będzie tańszy od połączeń innych przewoźników kolejowych.

Bez zmian pozostają natomiast ceny biletów okresowych oraz oferty promocyjne: RegioKarnet (79 zł) i weekendowy bilet turystyczny (60 zł).

E.S.

1323 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39