PKS Nova zawiesza część połączeń. Pojawią się za to nowe kursy

2017.05.26 10:17
PKS Nova SA poinformowała o zawieszeniu od 1 czerwca części kursów. Zmiany dotyczą m.in. autobusów z i do Michałowa oraz Supraśla. Jednocześnie pierwszego dnia przyszłego miesiąca uruchomione zostaną nowe połączenia.
PKS Nova zawiesza część połączeń. Pojawią się za to nowe kursy
Fot: Dorota Mariańska

Za niecały tydzień autobusów PKS Nova nie zobaczymy na kilku trasach. 1 czerwca zawieszone zostanie połączenie Białystok - Gródek (godz. 12.50) oraz Białystok – Halickie (godz. 16.10).

Jednak najwięcej zmian dotyczy relacji Białystok – Michałowo oraz Białystok - Supraśl.

Z Białegostoku do Michałowa podróżni nie odjadą o godz. 12.00, godz. 21.10 oraz o godz. 13.40 – w tym przypadku autobus nie będzie kursował w wakacje i ferie. Natomiast ze stolicy Podlasia do Supraśla nie będzie można dostać się autobusami, które dotychczas wyruszały o godz. 3.30 oraz 19.10 (tylko z ograniczeniem "nie będzie kursować w dni robocze").

Pojawią się też zmiany dotyczące powrotów do Białegostoku. Dotyczą one Supraśla (nie będzie odjazdu o godz. 4.15, a od poniedziałku do piątku nie ma co wybierać się na autobus o 19.50) i Michałowa: zawieszony będzie kurs o godz. 4.35, zaś PKS z godz. 6.20 nie będzie kursował w czasie wakacji i  ferii szkolnych. Z Michałowa do Białegostoku autobus nie wyruszy również o godz. 11.10.

- Wszelkie zmiany dotyczące połączeń poprzedzone są wnikliwą analizą m.in. potoków pasażerskich oraz przychodów generowanych przez dany kurs. Ewentualne zawieszenia zawsze wynikają z potrzeby optymalizacji wozoobiegu w kontekście dostosowania połączeń do potrzeb pasażerów, a jednocześnie możliwości przewozowych spółki – tłumaczą przedstawiciele PKS Nova.

Jednocześnie spółka uruchamia od 1 czerwca nowe połączenia. Póki co zdradza, że pojawi się kurs taki jak np. Białystok – Mońki – Goniądz.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1223 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39