Plac Zabaw Arsenał w nowej odsłonie. Przestrzeń do bliskiego kontaktu z artystami

2013.02.08 00:00
To, co odróżnia nasz Plac Zabaw od innych, to bliski kontakt z artystą – powiedziała Magdalena Godlewska z Galerii Arsenał. Wczoraj placówka uroczyście otworzyła odświeżony Plac Zabaw Arsenał.
Plac Zabaw Arsenał w nowej odsłonie. Przestrzeń do bliskiego kontaktu z artystami
Fot: Anna Dycha
Otwarciu Placu Zabaw Arsenał towarzyszyły warsztaty plastyczne

Projekt odświeżenia sali edukacyjnej Galerii Arsenał był planowany od kilku lat. W zeszłym roku doszło do współpracy pomiędzy Arsenałem a designerami z grupy AZE design, czego wynikiem było nowe spojrzenie na zagospodarowanie sali Placu Zabaw Arsenał.

Przestrzeń została zaprojektowana z dostosowaniem do potrzeb odbiorców. Jest prosta i otwarta. Pojawiła się kameralna mini-czytelnia z dostępem do publikacji o sztuce, pierwsze tego typu miejsce w Białymstoku. Unikalne, szare fotele i gustowny stolik (w klimacie lat 60.) zaprojektowała Karolina Maksimowicz z Przetwórni Meblowej Białystok. Stworzone zostało także miejsce do przechowywania materiałów edukacyjnych na warsztaty (białe półki i szafki), stanowisko komputerowe, przestrzeń na projekcje filmów i wykłady. Materiały potrzebne do wykonania projektu zabudowy sali edukacyjnej Placu Zabaw Arsenał zapewnił Pfleiderer Grajewo S.A.

Monika Szewczyk, dyrektor Arsenału, zachęciła do przejmowania inicjatywy w tej odświeżonej przestrzeni: – Życzę, byście wszyscy dobrze się bawili nie tylko w tej sali, ale i w całej galerii.
- Działalność edukacyjną prowadziliśmy od zawsze. W ostatnich latach ją zintensyfikowaliśmy – dodała Magdalena Godlewska. – To, co odróżnia nasz Plac Zabaw od innych, to bliski kontakt z artystą.

Otwarciu Placu Zabaw Arsenał towarzyszyła promocja pierwszego zeszytu edukacyjnego poświęconego dziełom sztuki współczesnej znajdującym się w zbiorach galerii i Podlaskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Mali i duzi mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych. Nie zabrakło też atrakcji muzycznej – zaśpiewały Południce.

Plac Zabaw Arsenał to wielopłaszczyznowy program edukacyjny skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych, realizowany pod tą nazwą od 2006 roku. Co roku uczestniczy w nim kilka tysięcy osób.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1301 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39