Placówki medyczne w Białymstoku i Choroszczy otrzymają 900 tys. zł

2023.08.31 18:44
Meble i wyposażenie do oddziału urologii onkologicznej i ogólnej szpitala wojewódzkiego w Białymstoku oraz modernizacja budynku i montaż monitoringu w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy – na te inwestycje zarząd województwa przyznał dotacje na posiedzeniu w czwartek, 31 sierpnia. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa.
Placówki medyczne w Białymstoku i Choroszczy otrzymają 900 tys. zł
Fot: podlaskie.eu
Szpital psychiatryczny w Choroszczy

– Komfort leczenia jest dla naszego zarządu zawsze nadrzędną sprawą. Dzięki niemu pacjenci szybciej dochodzą do zdrowia,a personel ma zdecydowanie lepsze warunki pracy -powiedział Marek Malinowski, członek zarządu odpowiedzialny m.in. za sektor zdrowia.

Szpital wojewódzki otrzyma blisko 690 tys. zł na dostawę oraz montaż mebli i wyposażenia medycznego, w tym m.in. regałów, szaf, zabudowy kuchennej i medycznej. Trafią one do wyremontowanego w ur. oddziału urologii onkologicznej i ogólnej szpitala wojewódzkiego w Białymstoku.

Z kolei szpital psychiatryczny otrzyma dotację w wysokości ponad 230 tys. zł wykorzysta na modernizację elewacji i dachu I piętra budynku nr 12 (m.in. na wymianę okien i drzwi czy ocieplenie ścian) oraz na kolejny etap instalacji monitoringu wizyjnego na terenie placówki.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

1460 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39