Plaga potrąceń pieszych w regionie. Jesienna aura czy brawura?

2023.10.27 10:03
W ostatnich dniach w województwie podlaskim można mówić o prawdziwej pladze potrąceń pieszych przez kierowców. Dzisiaj przed 9:00 kolejna taka sytuacja wydarzyła się w Łomży, a jeszcze wcześniej - o czym już informowaliśmy - tragiczny finał miało podobne zdarzenie w powiecie sokólskim.
Plaga potrąceń pieszych w regionie. Jesienna aura czy brawura?
Fot: Podlaska Policja
Kolejne potrącenie pieszego w regionie

Około 8.40 dyżurny łomżyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu na przejściu dla pieszych przy ul. Aleja Legionów 56.

Kierujący oplem, jadąc w kierunku centrum nie zauważył przechodzącego przez przejście nastolatka w wyniku czego doszło do potrącenia. Pieszy zabrany przez ZRM, kierujący trzeźwy, ruch odbywa się płynnie.

Z kolei dzisiaj rano w miejscowości Racewo (powiat sokólski) zginęła piesza, potrącona przez 35-letniego kierowcę.

W ostatnich dniach informowaliśmy m.in. o śmiertelnym potrąceniu kobiety na ul. Wierzbowej w Białymstoku i podobnym zdarzeniu, ale na szczęście (w nieszczęściu) bez określenia "tragiczne" - z poszkodowanymi dwiema nastolatkami. Doszło do tego w tej samej okolicy.

Plaga potrąceń pieszych

To tylko niektóre wymienione sytuacje, które miały miejsce w drugiej połowie października. Co jest przyczyną tej istnej plagi wypadków z udziałem pieszych? W przypadku śmiertelnego potrącenia na ul. Wierzbowej mieliśmy do czynienia z wsiadaniem za kółko po spożyciu alkoholu, a w pozostałych sytuacjach można mówić o braku ostrożności, nadmiernej prędkości i - co bardzo istotne w czasie tzw. jesiennej pluchy - nienależytym dostosowaniu jazdy do warunków atmosferycznych. Te szczególnie dają się we znaki kierowcom, gdy deszcz obficie pada po zmroku, niejako optycznie "rozmywając" zwłaszcza oznakowanie poziome.

Policjanci przypominają więc o zachowaniu szczególnej uwagi podczas kierowania autem jesienną porą, a już za kilka dni rusza coroczna akcja "Znicz", która jest skierowana do Polaków, którzy w na przełomie października i listopada będą masowo odwiedzać groby bliskich.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

Polecamy
Apteka Anika
Apteka Anikaul. Sybiraków 4 lok. U5
15-204 Białystok
www.anika24.pl

Więcej informacji
668 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39