Planszówki przeżywają swój renesans. Białystok nie pozostaje w tyle [ZDJĘCIA]

2018.07.02 11:19
Zakończył się sezon "Planszówek Johnny'ego i Mateusza". Wielbiciele gier planszowych spotykali się co tydzień w poniedziałek w pubie Hary.
Planszówki przeżywają swój renesans. Białystok nie pozostaje w tyle [ZDJĘCIA]
Fot: Maciek Berger
Jan Wyspiański i Mateusz Bielski - oganizatorzy planszówkowego cyklu

- To był sezon, w którym doskonale widać, jak dynamicznie postępuje rozwój naszych spotkań - mówi Jan Wyspiański, organizator planszówkowego cyklu. - Udało nam się nawiązać współpracę z kolejnymi czołowymi wydawnictwami gier planszowych w Polsce. Wsparły nas takie firmy jak Rebel, Black Monk Games, Nasza Księgarnia czy Nowa Era. Zorganizowaliśmy pokazy gier planszowych w centrach handlowych, poszerzając grono miłośników naszego hobby. Przeprowadziliśmy turnieje gier oraz kontynuowaliśmy współpracę z miejskimi grupami hobbistycznymi i przedstawicielami kulturalnych inicjatyw oddolnych - wylicza.

Wyspiański przyznaje, że grono graczy nie jest stałe.

- Cieszy nas, że skład naszych uczestników jest wciąż zmienny, coraz to nowe osoby dołączają do grupy na Facebooku i decydują się odwiedzić nas w Harym. Najczęściej widzimy ich ponownie po tygodniu! To wciągające hobby, a podczas spotkań panuje wyjątkowa atmosfera - podkreśla.

Proszony o ocenę zainteresowania planszówkami przyznaje, że zdecydowanie przeżywają one swój renesans, rynek gier kwitnie, a na rozgrywkę można umawiać się prywatnie i przez Facebooka.

- Białystok nie pozostaje w tyle i ma dużo do zaoferowania na tym polu. Nasza biblioteczka planszówek urosła w tym sezonie o kilkanaście świeżutkich tytułów, nie mówiąc już o prywatnych kolekcjach, którymi również się dzielimy. Warto spróbować! - zaprasza do wspólnej zabawy w kolejnym sezonie.

Portal BiałystokOnline był patronem medialnym cyklu "Planszówki Johnny'ego i Mateusza".

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

Polecamy
El Decor Kwiaciarnia
El Decor Kwiaciarniaul. Świętojańska 15 (Centrum Alfa)
15-277 Białystok
eldecoribeata.pl/

Więcej informacji
1746 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39