Plaża, góry czy Mazury? Wakacje Polaków 2011

2011.09.19 00:00
"Na plaży, na plaży fajnie jest...". Wielu Polakom od lat wakacje kojarzą się z wyjazdami nad Bałtyk. Dane serwisu otoWakacje.pl dotyczące 2011 roku nie pozostawiają wątpliwości - nie wyobrażamy sobie wypoczynku bez odwiedzenia Władysławowa, Łeby czy Mielna. Tegoroczna pogoda sprawiła jednak, że największym zainteresowaniem cieszyło się ... Zakopane.
Plaża, góry czy Mazury? Wakacje Polaków 2011
Fot: materiały prasowe

Podsumowanie sezonu wakacyjnego, przygotowane przez serwis otoWakacje, pokazuje, że spośród wszystkich wakacyjnych miejscowości największym zainteresowaniem cieszyło się Zakopane. Bardzo popularne były też nadmorskie kurorty: Władysławowo, Łeba i Mielno. Niezbyt gorące lato zachęciło do odwiedzin gości, którzy nad słodkie i leniwe plażowanie, przedkładają zbawienne dla zdrowia spacery po nasyconej jodem plaży. Znany z uzdrowisk Kołobrzeg, słynna z plaży Ustka i modny Sopot cieszą się dzięki temu niesłabnącą popularnością.

- Nie bez znaczenia pozostaje również bogaty program festiwali muzycznych oraz imprez plenerowych, który pozwala na wakacjach nie tylko odpocząć, ale również obcować z różnymi rodzajami sztuki - zauważa Katarzyna Nowak, dyrektor serwisu otoWakacje.pl.
Potwierdzeniem tego jest choćby wzrost zainteresowania noclegami w Gdyni i jej okolicach przed Heineken Open'er Festiwal.

Tradycyjna już prognoza sprawdziła się i w tym roku - "pogoda w górach była zawsze... jak nie padało", jak mówi góralskie powiedzenie. Ci, którzy zdecydowali się odwiedzić rejony górskie, mogli liczyć nie tylko na piesze wędrówki i spływy potokami, ale również na góralskie jedzenie, które na wakacjach smakuje jeszcze lepiej.

Wydawać się może, że chłodniejsze lato nie sprzyja wycieczkom. O tym, że nie musi to być prawdą, przekonują się właściciele przedsiębiorstw agroturystycznych. Coraz popularniejsze w naszym kraju staje się spędzanie wolnego czasu w małych, rodzinnych pensjonatach, położonych w cichej i ciekawej okolicy. Zapracowani Polacy coraz chętniej wybierają je również na weekendowe wyjazdy, gdyż, jak przekonują właściciele, pobyt w nich doskonale koi nerwy, pozwala odsapnąć od miejskiego zgiełku i zregenerować siły.

andy

780 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39