Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2021 r. Podlasianie blisko podium

2022.01.08 22:46
87. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski 2021 r. wygrał Robert Lewandowski. Na 5. miejscu znalazł się Wojciech Nowicki, a 6. była Maria Andrejczyk.
Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2021 r. Podlasianie blisko podium
Fot: pzla.pl

Poznaliśmy wszystkie rozstrzygnięcia, jakie zapadły podczas 87. odsłony największego sportowego plebiscytu w Polsce. Najlepszym sportowcem, podobnie jak przed rokiem, został Robert Lewandowski. O włos od triumfu była Anita Włodarczyk, a miejsce numer 3 przypadło Bartoszowi Zmarzlikowi.

W czołowej "10" znaleźli się też przedstawiciele Podlasia. Złoty medalista w rzucie młotem z Tokio, czyli Wojciech Nowicki, zajął lokatę 5., zaś oczko niżej uplasowała się Maria Andrejczyk, która to podczas rozgrywanych w Japonii igrzysk olimpijskich wywalczyła srebro.

- Dziękuję bardzo za to wyróżnienie i za wszystkie oddane głosy. Dziękuję również mojemu menedżerowi, który odbiera za mnie statuetkę na miejscu. Bardzo się cieszę, że tak dużo osób mnie wspiera - powiedział po ogłoszeniu wyników młociarz Wojciech Nowicki.

Podczas Gali Mistrzów Sportu poznaliśmy także inne ważne rozstrzygnięcia. Trenerem Roku został Aleksander Matusiński, Superczempionem wybrano Piotra Małachowskiego, a w kategorii Sport Bez Barier wygrała Róża Kozakowska. Drużyna Roku to ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Impreza Roku - Drużynowe ME w lekkoatletyce Silesia 2021, a laureatami w kategorii Sport i Biznes zostali Robert Kubica oraz Daniel Obajtek, a więc prezes zarządu PKN Orlen.

87. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski 2021 r. - wyniki:
1. Robert Lewandowski (piłka nożna)
2. Anita Włodarczyk (rzut młotem)
3. Bartosz Zmarzlik (żużel)
4. Dawid Tomala (chód sportowy)
5. Wojciech Nowicki (rzut młotem)
6. Maria Andrejczyk (rzut oszczepem)
7. Sztafeta mieszana 4x400 m - Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Wita, Małgorzata Hołub-Kowalik
8. Wioślarska czwórka podwójna kobiet - Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann
9. Karolina Naja i Anna Puławska (kajakarstwo)
10. Tadeusz Michalik (zapasy)

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

811 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39