Plotki się potwierdziły. Jagiellonia ma nowego prezesa

2022.01.04 19:32
Jagiellonia Białystok poinformowała, że 1 lutego 2022 r. Agnieszka Syczewska przestanie pełnić rolę prezesa klubu. Jej miejsce zajmie Wojciech Pertkiewicz.
Plotki się potwierdziły. Jagiellonia ma nowego prezesa
Fot: Jagiellonia Białystok

Latem 2021 r. z funkcji prezesa Jagiellonii Białystok zrezygnował Cezary Kulesza, który następnie, kilkanaście tygodni później, został prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Stołek po niezwykle zasłużonej dla podlaskiego klubu postaci przejęła Agnieszka Syczewska, ale niebawem - dokładnie 1 lutego - na tym bardzo prestiżowym stanowisku znów dojdzie do zmiany. Prezesem Jagi zostanie Wojciech Pertkiewicz.

Pertkiewicz w latach 2012-2019 odnajdywał się w roli prezesa Arki Gdynia, która pod jego sterami zdobyła Puchar Polski, a także wywalczyła dwa Superpuchary. Teraz 45-latek będzie pracować w białostockiej Jagiellonii.

- Sama propozycja była dla mnie wielkim zaskoczeniem. Najpierw rozmawiałem z przewodniczącym Rady Nadzorczej – Wojciechem Strzałkowskim, później rozmowy toczyły się z pozostałymi akcjonariuszami. Poznawaliśmy siebie i dyskutowaliśmy, w jakim kierunku powinny następować zmiany. Pierwsza miała miejsce na stanowisku trenera, druga w gabinecie prezesa. Będą także kolejne, o których będziemy jeszcze informować. Następuje mała rewolucja kadrowa. Sam fakt "transferu" do klubu z Ekstraklasy jest dla mnie zaszczytem. Muszę jeszcze zamknąć kilka tematów biznesowych w Gdyni, dlatego od 1 lutego formalnie zacznę pełnić funkcję prezesa i już teraz zapowiadam, że ostro biorę się do pracy w Białymstoku - mówi na łamach oficjalnej strony internetowej podlaskiego klubu Wojciech Pertkiewicz.

Agnieszka Syczewska pozostanie w Jagiellonii. Będzie pełnić ona funkcję wiceprezesa i dyrektora zarządzającego.

Warto również dodać, że zmiany dotknęły też dział marketingu. Nowym dyrektorem został Adrian Molski-Strzałkowski. Pracujący dotychczas na tym stanowisku Patryk Biryło objął rolę wicedyrektora działu marketingu.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1353 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39