Plum Ekiden. Biegacze znów nieśli pomoc [ZDJĘCIA]

2023.06.04 15:34
W sobotę i niedzielę (3-4.06) zorganizowano kolejną edycję sztafety maratońskiej Plum Ekiden. Najpierw rywalizowały dzieci, a dzień później dorośli.
Plum Ekiden. Biegacze znów nieśli pomoc [ZDJĘCIA]
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Sztafeta maratońska Ekiden rozgrywana jest nieprzerwanie od 2015 r. Już pierwsza edycja miała w sobie element charytatywności, a część opłat startowych powędrowała na potrzeby Fundacji "Pomóż Im" – Hospicjum dla Dzieci. Od 2015 r. organizatorzy przekazali na rzecz hospicjum ponad 170 tys. zł i nie zamierzają się zatrzymywać, czego dowodem jest zakończona właśnie odsłona zawodów.

W sobotę, w ramach Plum Ekiden Mini, rywalizowała rekordowa liczba dzieci (dystanse 4x100 m i 4x400 m), które także włączyły się w pomoc potrzebującym, a następnie, już w niedzielę, do zmagań na stadionie lekkoatletycznym i w jego okolicach przystąpiły drużyny złożone z dorosłych biegaczy. Uczestnicy imprezy mieli do wyboru start w sztafecie maratońskiej (do pokonania było 7,195 km + 10 km + 10 km + 5 km + 5 km + 5 km) oraz sztafecie 4x5 (każdy zawodnik musiał przebiec 5 km). Oczywiście, już tradycyjnie, z każdej opłaty startowej 30% kwoty powędrowało na rzecz Fundacji "Pomóż Im" - Hospicjum dla Dzieci.

Warto dodać, że w sztafecie od lat chętnie biorą udział podlaskie firmy, mobilizując w ten sposób pracowników do uprawiania sportu i aktywnego trybu życia. Wspólne przygotowania i start w zdrowej rywalizacji z innymi drużynami, w przyjaznej atmosferze, to świetny sposób na budowanie relacji i więzi.

- Cieszy nas fakt, że w to nasze bieganie angażuje się tak dużo firm. Zgłaszają swoje drużyny i naprawdę dobrze się tym bawią. Już ponad 50% zgłoszonych zespołów to teamy firmowe - mówił przed zawodami Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega.

W dobrych warunkach, przy słonecznej pogodzie, tegoroczną edycję Plum Ekiden (sztafeta maratońska) wygrała drużyna 3T Zdrowe Chłopaki z Podlasia w składzie Jacek Hrynko, Patryk Drężek, Szymon Koncewicz, Mateusz Danowski, Igor Tarasiewicz i Kacper Zalewski. Triumfatorzy osiągnęli czas 2:25:59, co pozwoliło zwyciężyć z bardzo dużą przewagą. Na 2. miejscu uplasowała się grupa startująca pod nazwą Politechnika Białostocka I (2:43:38), a skład podium uzupełnił team 800+ (2:48:50).

Jeżeli chodzi o zmagania sztafet 4x5 km, to tam najlepsza okazała się drużyna MD Run Training Spocone Byki, w której biegli Paweł Bondaruk, Bartosz Dudek, Grzegorz Kurbat i Jacek Jarmołowicz (1:15:09). 2. lokata przypadła Chłopcom Chortenowcom (1:19:16), a na 3. pozycji rywalizację ukończył zespół MD Run Training (1:22:42).

Całe wydarzenie zatytułowane Plum Ekiden zwieńczy "Medal Party", które rozpocznie się o godz. 18.00 (ul. Młynowa 6). Dla posiadaczy medalu z tegorocznej edycji zawodów wejście na imprezę jest darmowe.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
618 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39