PlusLiga. Gra Ślepska falowała, ale i tak jest zwycięstwo

2022.11.02 14:01
W 7. kolejce siatkarskiej PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki zmierzył się przed własną publicznością z klubem Cuprum Lubin. Choć w 2. secie goście rozbili Biało-Niebieskich 25:15, to jednak komplet punktów we wtorkowy (1.11) wieczór zgarnęli gospodarze.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Forma Ślepska Malow Suwałki idzie w górę. W ostatnich 3 meczach podopieczni Dominika Kwapisiewicza odnieśli 2 zwycięstwa, a w poniedziałek na konto ekipy z północno-wschodniej Polski wpadły kolejne 3 punkty. Tym razem Biało-Niebiescy okazali się lepsi od zespołu Cuprum Lubin.

Początek rywalizacji toczonej w hali Suwałki Arena należał do gospodarzy, którzy zwyciężyli inauguracyjną partię 25:19, jednak w 2. secie górą - i to wyraźnie - byli przyjezdni. Na szczęście zawodnicy Ślepska szybko się podnieśli i pozostałe odsłony meczu padły łupem suwalczan, dlatego to właśnie drużyna trenowana przez Kwapisiewicza wygrała poniedziałkowy bój 3:1, aczkolwiek trzeba zaznaczyć, że gospodarze mieli spore problemy z zachowaniem równej dyspozycji, czego dowodem jest ostatnia partia.

- 4. set był w naszym wykonaniu falujący. Mieliśmy przewagę, straciliśmy ją, później znów mieliśmy przewagę, po czym ponownie ją straciliśmy i pod koniec udało się nam wyjść na prowadzenie i na szczęście Bartek Filipiak to zakończył - powiedział po triumfie nad Cuprum Lubin Cezary Sapiński, środkowy Ślepska.

Dzięki temu, że suwalczanie zgarnęli 3 punkty, drużyna z północno-wschodniej Polski umocniła swą pozycję w górnej połowie tabeli. W tej chwili Biało-Niebiescy są na miejscu numer 4, lecz warto zaznaczyć, że jeszcze nie wszystkie zespoły zdążyły zaprezentować się w 7. serii zmagań.