PlusLiga. Ślepsk Malow Suwałki z 7. porażką w sezonie

2020.12.02 12:11
Siatkarze suwalskiego Ślepska mają za sobą mecz 15. kolejki PlusLigi. Niestety domowe starcie z Indykpolem AZS Olsztyn nie pozwoliło dopisać do swego dorobku kolejnych punktów, bo Podlasianie przegrali 1:3.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Bartłomiej Bołądź zaliczył kolejny solidny występ w siatkarskiej PlusLidze. Atakujący Ślepska w trakcie domowej rywalizacji z Indykpolem AZS Olsztyn zdobył 19 punktów. Kroku dotrzymywał mu Tomas Rousseaux (17 oczek w całym spotkaniu), ale to nie wystarczyło, by ligowy pojedynek rozstrzygnąć na własną korzyść.

Przyjezdni w pierwszym secie wygrali dosyć pewnie, bo do 19, a i kolejna partia zakończyła się triumfem drużyny z województwa warmińsko-mazurskiego. Tym razem walka była jednak bardziej zacięta, gdyż ostateczny wynik opisywanej części meczu to 28:26. Decydujący punkt zdobył Żaliński, który zgarnął później tytuł MVP.

Ślepsk przełamał się dopiero w secie numer 3. Suwalczanie zwyciężyli 25:19, lecz na niewiele się to zdało, gdyż w następnej partii goście zademonstrowali siatkówkę na najwyższym możliwym poziomie i triumfując 25:14, zapewnili sobie końcowe zwycięstwo w stosunku 3:1.

Porażka z Indykpolem AZS Olsztyn oznacza, że ligowy bilans Ślepska został wyrównany. W tej chwili podopieczni Andrzeja Kowala mają na koncie 7 wygranych i tyle samo porażek. Remis widnieje również w rubryce z setami (25:25).