Płyn do dezynfekcji, maseczka i rękawiczki - taki prezent dostaną mieszkańcy na Wielkanoc

2020.04.08 15:20
Mieszkańcy gminy Michałowo dostaną nietypowy prezent od wielkanocnego zajączka. W czasie panującej epidemii będzie bardzo przydatny.
Płyn do dezynfekcji, maseczka i rękawiczki - taki prezent dostaną mieszkańcy na Wielkanoc
Fot: UM Michałowo
600 l płynu do dezynfekcji kupił michałowski magistrat

Urząd Miejski w Michałowie nabył 600 l płynu do dezynfekcji. Teraz w zostanie on rozlany do kupionych specjalnie w tym celu dozowników, a następnie trafi do wszystkich 2 tys. gospodarstw domowych znajdujących się na terenie gminy Michałowo.

- Ze względu na pandemię wirusa w tym roku wielkanocny zajączek przyniesie naszym mieszkańcom płyn do dezynfekcji rąk, maseczkę i rękawiczki. Nie zabraknie też i samego zajączka – mówi Marek Nazarko, burmistrz Michałowa.

Mieszkańcy Michałowa niecodzienne upominki powinni dostać w piątek, najpóźniej w sobotę przed Wielkanocą. W tej chwili magistrat czeka jeszcze na transport maseczek.

Mieszkańcy Michałowa bardzo poważnie podchodzą do przestrzegania zasad ochrony przed koranowirusem. Od wtorku po świętach na terenie gminy zalecane będzie poruszanie się wyłącznie w maskach ochronnych – zachęcać do tego mają miejscowi strażacy z OSP.

- Dbajmy o siebie i innych. Dlatego najlepiej wystrzegać się wychodzenia z domu, a w pilnych przypadkach bezwzględnie zakładać maseczki i rękawiczki ochronne – podkreśla burmistrz Nazarko.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

1192 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39