Pływalnia Sportowa otwarta. Jakie zasady panują na terenie obiektu?

2020.06.17 07:43, Aktualizacja: 2020.06.17 14:48
Mieszcząca się przy ul. Włókienniczej Pływalnia Sportowa, z powodu pandemii, była zamknięta przez ponad 3 miesiące. Czas, gdy obiekt świecił pustkami, dobiegł jednak końca.
Pływalnia Sportowa otwarta. Jakie zasady panują na terenie obiektu?
Fot: BOSiR

Pływać już można, ale należy pamiętać o reżimie sanitarnym

W środę (17 czerwca) Pływalnia Sportowa ponownie otworzyła swe drzwi, dzięki czemu białostoczanie mogą już korzystać nie z jednego obiektu basenowego, czyli Pływalni Rodzinnej, która wznowiła swą działalność 6 czerwca, ale z dwóch.

Jednorazowo na terenie Pływalni Sportowej będą mogły przebywać maksymalnie 52 osoby (30 w basenie i Strefie Wypoczynku oraz 22 w Strefie Relaksu), czyli o połowę mniej niż to miało miejsce w normalnych warunkach.

Oczywiście będzie też monitorowane to czy klienci przestrzegają podstawowych zasad sanitarnych. Na czym one polegają? Chodzi tu o zachowanie odstępu 2 m od innych osób, noszenie maseczki czy dezynfekcję rąk po znalezieniu się w budynku, a także i stóp, gdy przyjdzie pora, by wejść na halę basenową. Dystans należy zachować w kolejkach, holu głównym, przebieralniach, przy natryskach, a także podczas pływania i korzystania z atrakcji, zaś zakrywanie ust i nosa konieczne jest od momentu wejścia na obiekt aż do wizyty w przebieralni. Bezpośrednio przed szatnią i kasą powinna przebywać tylko 1 osoba.

Większość urządzeń jest dostępnych, ale obowiązują, zgodnie z regulaminem, pewne ograniczenia. W niecce basenu sportowego, na jednym torze, może znajdować się maksymalnie 4 pływaków. Zmniejszyła się także liczba osób, które są w stanie w tym samym momencie korzystać z saun. Ponadto zabroniony jest wstęp na widownię.

Należy również pamiętać, by przed udaniem się do basenu wejść pod prysznic, natomiast w saunach wymagane jest rozłożenie ręcznika pod powierzchnię ciała, która styka się z ławką.

Obiekt otwarty niemal na okrągło

Przez cały czerwiec Pływalnia Sportowa będzie czynna 7 dni w tygodniu od godz. 6.00 do godz. 22.00. Basen w poniedziałki i czwartki dostępny jest w godz. 7.00-21.30, natomiast w pozostałe dni nawet wcześniej, bo od godz. 6.15. Ze Strefy Relaksu można korzystać codziennie w godz. 7.00-21.30. Nieczynny pozostaje jedynie brodzik szkoleniowy.

Jeżeli chodzi o Pływalnie Kameralną, to ta, na wzór lat poprzednich, w sezonie wakacyjnym będzie zamknięta.

[AKTUALIZACJA]

Warto także odnotować, że już w czwartek (18.06) na Pływalni Sportowej wznowione zostaną zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów i z użyciem specjalistycznego sprzętu. Mowa tu o grupowym aqua aerobiku, który wzmacnia mięśnie, prostuje sylwetkę, zmniejsza obrzęk ciała czy też usprawnia krążenie. Tego typu ćwiczenia będą się odbywać we wtorki i czwartki w godz. 16.00-16.45, 17.00-17.45 i 18.00-18.45. Podobne zajęcia, tyle że organizowane w poniedziałki, środy, piątki oraz niedziele i mające charakter rehabilitacyjny oraz korygujący wady postawy, mają miejsce również na Pływalni Rodzinnej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

753 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39