Pływanie. Juvenia potwierdza swoją siłę. Worek medali przywieziony z Augustowa

2016.04.26 16:04
W dniach 22-23 kwietnia zawodnicy białostockiej Juvenii startowali w wieloboju pływackim o Puchar Burmistrza Augustowa. Sportowcy z naszego miasta przywieźli ze sobą worek medali.
Fot: pixabay.com

Absolwenci i uczniowie ZSS nr 1 w Białymstoku po raz kolejny pokazali, że potrafią zdobywać medale. Po dwudniowych startach młodzież wróciła z zawodów z 80 medalami (29 złotych, 25 srebrnych, 26 brązowych). 74 - to medale indywidualne, a 6 krążków wywalczonych zostało w sztafetach.

W kategorii wiekowej 17 lat i starsi aż 6 medali przywiózł Marcin Kisielewski, 5 wywalczył Dawid Perkowski, a 1 krążek - Szymon Awruk.

W rywalizacji 15-latków świetnie wypadła Martyna Augustyniak, która zdobyła 4 medale. 2 puchary dołożyła Dominika Chańko. Wśród 14-latków brylowała Katarzyna Bagińska - 6 medali. 3 medale przypadły Wiktorii Bienasz, a po 2 dołożyli: Oliwia Szopa i Michał Grochowski. Rok młodsi pływacy również nie zawiedli. 5 medali zdobył Paweł Kowalewski, 2 Krzysztof Piechowski i Julia Korolczuk.

Wśród 12-latków 2 medale zdobył Michał Cywoniuk, Bartosz Kraśnicki i Julia Potrykus, cztery razy na podium stawali: Kacper Jakubowski, Aleksander Jurgiel i Julian Pytel. Po 1 krążku dołożyli: Maria Rafałowska i Paweł Ledachowicz.

W zawodach najmłodszych (11 lat) 5 medali wypływał Kacper Halicki, 4 - Maria Besztarda, 3 - Emilia Łuszczewska, a po jednym dołożyli Mateusz Łupiński i Aleksandra Trochimowicz.